خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  پرونده دختران ایرانشهر؛ همه متهمان پرونده تجاوز به دختران در ایرانشهر دستگیر شدند

پرونده دختران ایرانشهر؛ همه متهمان پرونده تجاوز به دختران در ایرانشهر دستگیر شدند

خبرگزاری هرانا – رئیس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان گفت “تمام افرادی که از آنها در پرونده تجاوز به دختران در ایرانشهر شکایت شده بود، دستگیر شدند”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، ابراهیم حمیدی درباره آخرین وضعیت پرونده تجاوز به دختران در در شهرستان ایرانشهر و اینکه آیا متهم جدیدی در این پرونده دستگیر شده است یا خیر اظهار کرد: “همه متهمان این پرونده و تمام کسانی که از آنها شکایت شده بود، تحت تعقیب قرار گرفتند و دستگیر شدند”.

این مقام عالی قضایی در استان سیستان و بلوچستان افزود: “پرونده مزبور در دادسرا قرار دارد و مراحل تحقیقات دادسرایی را طی می‌کند”.

حمیدی ادامه داد: “همچنین در مدت گذشته شاکی جدیدی به این پرونده اضافه نشده و شکات آن، همان شکات اولیه هستند”.

رئیس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان در پاسخ به این سوال که آیا ادعای تجاوز از سوی پزشکی قانونی تایید شده است یا خیر؟ گفت: “پزشکی قانونی نمی‌تواند بحث تجاوز را تایید یا رد کند بلکه این موضوع در دادگاه مورد بررسی قرار می‌گیرد و نهایتاً هم دادگاه آن را تایید یا رد می‌کند؛ پزشکی قانونی فقط نفس کار را مورد بررسی قرار می‌دهد”.

لازم به اشاره است که روز جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷، یکی از علمای اهل تسنن ایرانشهر در خطبه ‌های نماز عید فطر از تجاوز به ۴۱ دختر در این شهرستان خبر داد که در پی آن اخبار ضد و نقیض در این ارتباط در فضای مجازی منتشر شد.

در پی انتشار این خبر شماری از مردم ایرانشهر خواهان دستگیری عاملان این حادثه و صدور حکم اشد مجازات برای آنان شدند.

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان پیشتر خبر تجاوز به ۴۱ دختر و زن در شهرستان ایرانشهر را تکذیب کرد و گفت: “فقط ۳ نفر شاکی خصوصی برای این موضوع به دادسرا مراجعه کرده‌اند”.

علی موحدی‌راد گفته بود: نخستین متهم این پرونده بلافاصله بعد از اعلام شکایت یک شاکی (دو روز قبل از عید فطر) دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده بود.

دومین و سومین متهم این پرونده به ترتیب ۳۱ خرداد و ۱۴ تیر دستگیر و بازداشت شدند و فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان نیز سوم مرداد از دستگیری چهارمین متهم این پرونده در بجنورد خبر داد.

گفتنی است، عبدالله بزرگزاده در تاریخ ۲۷ خرداد ۹۷ در تجمع مدنی حمایت از دختران ایرانشهر بازداشت و همچنان در بازداشتگاه سپاه پاسداران محبوس است.

عبدالله بزرگزاده

این تجمع در مقابل فرمانداری ایرانشهر پس از آن شکل گرفت که مولوی طیب ملازهی امام جمعه مسجد نور این شهر خبر از تجاوز به ۴۱ دختر توسط یک باند دارای زر و زور خبر داد.

شهرستان ایرانشهر یکی از شهرستانهای استان سیستان و بلوچستان است.

سپاه پاسداران طی هفته‌های گذشته از بازداشت تعدادی از سرشاخه‌های رسانه‌های خارجی سخن گفته بود.

هویت این افراد “۱. عبدالله بزرگزاده، ۲. یاسر شهنوازی، ۳. پریسا شهنوازی، ۱۹ ساله با نام مستعار پروک، ۴. عبدالحکیم مزارزهی اهل خاش دانشجو کاردانی برق از دانشگاه فنی شهید باهنر زاهدان، ۵. محمد امین گرگیج، ۶. محمد ر…، ۷. مرتضی س…” احراز شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید