خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی, اندیشه و بیان  >  محکومیت ۱۲ نوکیش مسیحی در بوشهر؛ گزارشی از شرح پرونده پیام خرامان

محکومیت ۱۲ نوکیش مسیحی در بوشهر؛ گزارشی از شرح پرونده پیام خرامان

خبرگزاری هرانا – دادگاه انقلاب اسلامی بوشهر برای ۱۲ نفر از مسیحیان ساکن این شهر به اتهام «تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی به نفع مسیحیت» حکم یک سال حبس تعزیری صادر کرده است. نوکیش مسیحی پیام خرامان از جمله این افراد است که به اتهام تبلیغ علیه نظام به نفع “مسیحیت صهیونیستی” از طریق راه‎اندازی محفل‎های خانگی، بشارت و دعوت افراد به مسیحیت و “گرایش به سرزمین مسیحیت” محکوم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از محبت نیوز، دادگاه انقلاب اسلامی بوشهر برای ۱۲ نفر از مسیحیان ساکن این شهر به اتهام «تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی به نفع مسیحیت» حکم یک سال حبس تعزیری صادر کرده است. این ۱۲ تن با اتهامات مشابه و رسیدگی به پرونده آن‌ها تا اوایل اردیبهشت سال ۱۳۹۷ ادامه داشت و در این فاصله به قید وثیقه آزاد شدند.

طی حکمی که دادگاه انقلاب اسلامی بوشهر به ریاست قاضی “عباس عسگری” صادر شده “پیام خرامان” و ۱۱ نفر دیگر از جمله «شاپور جوزی» و همسرش «پرستو ظریف طاش» به یک سال حبس تعزیری محکوم شده‌اند و حکم ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ به آنان ابلاغ شده است.

نوکیش مسیحی “پیام خرامان” در مورد جزییات این پرونده می‎گوید: «۱۸ فروردین سال ۹۴ حدود ساعت ۸ الی ۸:۳۰ صبح سه مامور امنیتی لباس شخصی به درب منزل مراجعه کردند و با ارائه حکم وارد منزل شدند و حدود ۲ ساعت نقطه به نقطه خانه را زیر و رو کردند و پس از تفتیش از تلفن همراه تا کیس کامپیوتر و فلش‌ها و سی دی‎ها گرفته تا کتاب و جزوات و حتی آلبوم خصوصی و دفتر حساب و کتاب مغازه را با خود بردند و من را هم به اداره اطلاعات بوشهر حوالی خیابان بیسیم بردند، از همان ساعات اولیه ورود به زندان بازجویی از من را آغاز کردند و تا غروب همانروز ادامه داشت.»

یکی از عبارات مطرح شده در حکم این ۱۲ نوکیش مسیحی «گرایش به سرزمین مسیحیت» است که کمتر سابقه دارد. “پیام خرامان” در این باره می‎گوید: “از بازجویی‎ها پیدا بود آن‎ها به دنبال آن بودند تا متهم به ارتباط با خارج از کشور به خصوص آمریکا، انگلیس و اسراییل اعتراف کند و این عبارت نیز از همین جا نشات گرفته است.

پیام در ادامه افزود: «فشار و اذیت و آزار نیروهای امنیتی به من از اوایل سال ۱۳۹۱ شروع شد و اداره اماکن بوشهر بارها احضارم کرد و در مورد تبلیغ مسیحیت و ارتباطم با بیرون از کشور بازجویی می‎شدم و همیشه تاکید می‌کردم من خودم به مسیحیت ایمان دارم و مسیحیت را تبلیغ نمی‎کنم.‎ چون در بوشهر مغازه بوتیک داشتم، تعدادی از خانواده‎های افسران اداره اماکن بنده را می‎شناختند و خبر دادند که پرونده‎ام سنگین شده و اداره اطلاعات آن را دست گرفته است، اما گمان می‎کردم فقط برای تهدید است اما متاسفانه یکی دو سال بعد موضوع جدی شد.»

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید