خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷, 19th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۵/۱۸ ساعت ۲۳:۵۴:۰۲

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  پنج تن در سنندج، کرمانشاه، پاوه و دالاهو بازداشت شدند

پنج تن در سنندج، کرمانشاه، پاوه و دالاهو بازداشت شدند

خبرگزاری هرانا – در هفته جاری چهار تن با اتهامات نامشخص توسط نیروهای امنیتی در شهرهای سنندج، پاوه و دالاهو بازداشت شده‌اند. علاوه بر این افراد فرهاد جهان بیگی روزنامه‌تگار کرمانشاهی نیز از شانزده روز پیش در بازداشت به سر می برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷، «سحر کاظمی» از اهالی سنندج پس از یورش نیروهای وزارت اطلاعات بە منزلش بازداشت شد.

سحر کاظمی

تاکنون از علت بازداشت سحر کاظمی و محل نگه‌داری وی اطلاعی در دست نیست.

از سوی دیگر گزارش شده است، چند روز پیش دو تن از اهالی شهرستان کامیاران به نام‌های «سیوان کمانگر» و «کامیار کمانگر» توسط اداره‌ی اطلاعات پاوه بازداشت و به محل نامشخصی منتقل شدند. تاکنون اتهام مطروحه علیه این دو برادر مشخص نشده است.

در خبری دیگر از کرمانشاه گزارش شده که روز ۲ مرداد «فرهاد جهان‌بیگی» سردبیر هفته‌نامه‎ی کردی – فارسی «ندای جامعه» ارگان رسمی «جاداک» حزب جامعه دانشجویان و دانش‌آموختگان کرمانشاه به دلایل نامعلومی از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

او که پیشتر نیز سابقه‌ی بازجویی و‌ بازداشت را دارد، یک بار دیگر در هفته‌ی آخر آبان ۹۴ بازداشت شد و پس از اتمام بازجویی‌ها به صورت موقت آزاد شده بود.

همزمان در شهرستان دالاهو نیز یک شهروند به نام «حسام حسینی» فرزند جبار از سوی نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت شده است. از دلایل بازداشت او اطلاعی در دست نیست.

فرهاد جهان‌بیگی

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید