خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷, 20th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۵/۱۸ ساعت ۱۹:۰۵:۳۴

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  صدور حکم جایگزین حبس؛ دو متهم به خدمت رایگان به محیط زیست محکوم شدند

صدور حکم جایگزین حبس؛ دو متهم به خدمت رایگان به محیط زیست محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان هوراند گفت که دو متهم به حیوان آزاری به انجام ۵۰۰ ساعت خدمت رایگان به محیط زیست و مطالعه و پخش کتاب محیط زیستی محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، علی تقی پور افزود: “دادگاه عمومی هوراند دو فرد حیوان آزار را که یک قلاده روباه گرفتار در چاه را با سنگ و چوب شکنجه و کشته بودند را محکوم کرد”.

وی ادامه داد: “این دو مجرم حیوان آزار به انجام ۵۰۰ ساعت خدمات رایگان به عنوان همیار محیط زیست و خواندن یکی از کتاب هایی که در مورد نقش و اهمیت حیوانات در طبیعت و یا نحوه ارتباط انسان با حیوانات زیر نظر اداره حفاظت محیط زیست و توزیع ۵۰ جلد از همان کتاب در روستا به عنوان جایگزین ۵ ماه حبس تعزیری محکوم شدند.”

تقی پور گفت: “در صورت تخلف از حکم دادگاه، به پیشنهاد قاضی اجرای احکام و رای دادگاه برای بار نخست یک چهارم تا یک دوم به مجازات مورد حکم افزوده می شود و در صورت تکرار، مجازات حبس اجرا می شود”.

وی اظهار داشت: “چنانچه رعایت مفاد حکم دادگاه از سوی محکومین حاکی از اصلاح رفتار وی باشد، دادگاه می تواند به پیشنهاد قاضی اجرای احکام برای یک بار بقیه مدت مجازات را تا نصف کاهش دهد”.

گفتنی است با تصویب قانون مجازات اسلامی جدید در فصل نهم آن به مجازات‌های جایگزین اشاره شده است.

بر اساس این قانون قضات می‌توانند با توجه به شرایط متهم و داشتن برخی شروط از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند؛ به عنوان مثال یکی از شروط اجرای این قانون رضایت داشتن فرد محکوم است.

شهرستان هوراند یکی از شهرستان‌های شمالی استان آذربایجان شرقی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید