خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷, 21st of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۵/۱۸ ساعت ۱۷:۰۲:۱۷

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  آب آشامیدنی ۷۵۰ روستا در استان فارس با تانکر تامین می‌شود

آب آشامیدنی ۷۵۰ روستا در استان فارس با تانکر تامین می‌شود

خبرگزاری هرانا – معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس با اشاره به تنش آبی موجود در این استان یادآور شد که هم‌اینک آب آشامیدنی مورد نیاز ۷۵۰ روستا در استان فارس با تانکر تامین می‌شود.

‌به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، عنایت‌الله رحیمی چهارشنبه ۱۷ مرداد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تمام کشور با تنش‌ آبی و مشکلات ناشی از یک دهه خشکسالی رنج می‌برد، گفت: “برای حل مشکل کم آبی ۱۷ شهر استان که در وضعیت بدی قرار دارند نیز اقدامات زیادی نظیر حمل آب با تانکر، حفر چاه‌های جدید، تجهیز و اجرای خط انتقال، اجرای پروژه‌های آبرسانی و استحصال آب در دستور کار است‌”.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس افزود: “برای تامین اعتبار لازم و تکمیل بخشی از طرح‌های آبرسانی روستایی و سیار روستایی، مبلغ ۱۴۵ میلیارد و ۴۶۹ میلیون ریال در اختیار شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قرار خواهد گرفت‌”.

رحیمی اضافه کرد: “علاوه بر این، امسال مبلغ ۵۰۴ میلیارد ریال نیز برای مقابله با خشکسالی به شرکت‌های آب و فاضلاب فارس، آب منطقه‌ای فارس و آب و فاضلاب شیراز تعلق خواهد گرفت تا در زمینه تکمیل طرح‌های آبرسانی هزینه شود”.

او گفت: “همچنین بخشی از رقم ۴۰۰ میلیارد ریالی در نظر گرفته شده برای آبرسانی سیار به مناطق عشایری استانهای کشور به اداره کل امور عشایر استان فارس پرداخت خواهد شد”.

رحیمی گفت: “امیدواریم با تخصیص این اعتبار و تجمیع آن با دیگر اعتبارات ملی و استانی بتوان از کمبود آب آشامیدنی استان کاست و مشکلات مردم را حل کرد”.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس بدون اعلام عدد گفت: “سهم قابل توجهی از اعتبار ۱۰ تریلیون و ۲۰۰ میلیارد ریالی که برای رفع تنش آب آشامیدنی در مناطق مختلف کشور مصوب شده به این استان اختصاص یافت‌”.

رحیمی گفت: “این رقم از محل اعتبارات ماده ۱۰ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و ماده ۱۲ قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور و برای رفع تنش آب آشامیدنی در مناطق کشور مصوب شده که با پیگیری‌های مدیریت ارشد فارس، بیشترین سهم به این استان تعلق گرفت‌”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید