خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  دادستان قرچک: دستگیری ۲ نفر در جریان اعتراض‌های پنج‌شنبه گذشته در قرچک

دادستان قرچک: دستگیری ۲ نفر در جریان اعتراض‌های پنج‌شنبه گذشته در قرچک

خبرگزاری هرانا – احدالله سینکایی دادستان قرچک از دستگیری ۲ نفر در جریان اعتراض‌های پنج‌شنبه گذشته در این شهرستان خبر داد و گفت که “در رابطه با شعارنویسی در قرچک تعدادی از افراد دستگیرشده و با قرار قانونی زندان هستند”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، حجت‌الاسلام احدالله سینکایی صبح پنج‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: “در رابطه با شعارنویسی در قرچک تعدادی از افراد دستگیرشده و با قرار قانونی زندان هستند”.

سینکایی در ادامه با اشاره به اینکه در شورای تأمین قرچک بحث بر این بود که اتوبوس‌ها و کامیون‌ها از کمربندی قرچک عبور کنند و به داخل شهر وارد نشوند تا از بروز حادثه جلوگیری شود افزود: “راهور مکلف است که از تردد خودروهای عمومی جلوگیری و در این مسئله به‌طورجدی به وظیفه خود عمل کند”.

وی در خصوص اعتراضات صورت گرفته در شهرستان قرچک نیز مدعی شد: “این مورد نیز در شورای تأمین مطرح شد و نیروهای انتظامی اماکن مهم شهرستان را رصد کردند، اما لحظه‌ای که در «زیباشهر» حدود ۷۰ نفر تجمع کرده بودند و شعارهایی علیه گرانی می‌دادند، ۲ نفر دستگیر شدند”.

لازم به یادآوری است که از روز سه‌شنبه ۹ مردادماه شماری از مردم در اعتراض به مشکلاتی نظیر شرایط بد اقتصادی، بیکاری، گرانی و افزایش نرخ ارز اقدام به برگزاری راهپیمایی‌های اعتراضی کردند.

گرانی و بیکاری از اصلی‌ترین دلایل اعتراضات مردم از دی‌ماه ۹۶ تاکنون بوده است.

هرانا پیش از این گزارشی از ششمین روز موج جدید اعتراضات خیابانی در شهرهای مختلف ایران نسبت به وضعیت اقتصادی را منتشر کرده بود.

قرچک شهری است در جنوب استان تهران.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید