خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اعدام  >  انتقال ۲ زندانی جهت اجرای حکم اعدام در زندان آبادان

انتقال ۲ زندانی جهت اجرای حکم اعدام در زندان آبادان

خبرگزاری هرانا – دو زندانی از بابت پرونده مشترک سرقت مسلحانه منجر به قتل، امروز جهت اچرای حکم اعدام به سلول های انفرادی زندان آبادان منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه مورخ ۱۳ خردادماه، ۲ زندانی جهت اجرای حکم اعدام به سلولهای انفرادی زندان آبادان منتقل شدند.

یک منبع نزدیک به این زندانیان به گزارشگر هرانا گفت “حسن و سعادت امرآبادی، به ترتیب ۳۵ و ۲۵ ساله، ۲ هم پرونده هستند که از بابت یک سرقت مسلحانه منجر به قتل در سال ۹۳ در زندان به سر می برند.”

به گفته این منبع مطلع “پرونده این دو فرد که نسبت پسرعمویی با هم دارند، سرانجام در سال ۹۷ در دیوان عالی کشور به تایید نهایی رسید و در کمال تعجب بصورت عجولانه ای آنها امروز برای اجرای حکم به انفرادی منتقل شدند. به خانواده های آنها هم گفته شده برای آخرین ملاقات فردا به زندان مراجعه کنند. احتمالا روز سه شنبه حکم آنها اجرا شود.”

لازم به ذکر است بنا بر گزارش سالانه سازمان عفو بین‌الملل، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

مرکز آمار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران هم در گزارش سالانه خود اعلام کرده بود بیش از ۶٠ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که اصطلاحاً آن را اعدام “مخفیانه” می خوانند.

بر اساس داده های ۲۹۴۵ گزارش ثبت شده در مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سالی که گذشت (اول فروردین ۱۳۹۶  تا ۲۷ اسفند ۱۳۹۶) دست کم ۳۲۲ شهروند اعدام شدندو ۲۳۶ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد و همین‌طور به محل اجرای ۲۳ حکم اعدام که در ملأعام بوده است.

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید