خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷, 22nd of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۵/۱۸ ساعت ۰:۱۴:۲۸

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  وجود ۹۸۷ کلاس خشتی و گلی در کشور

وجود ۹۸۷ کلاس خشتی و گلی در کشور

خبرگزاری هرانا – رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور با اشاره به اهمیت بررسی موضوع مدارس خشتی و گلی در کشور، گفت که حدود ۹۸۷ کلاس خشتی و گلی در کشور وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، مهرالله رخشانی‌مهر با بیان این‌که مدارس خشتی و گلی مدرسه‌ای است که با خشت و گل ساخته می‌شود و هر لحظه امکان ریزش آن بر سر دانش آموزان وجود دارد، گفت: “در اکثر نقاط کشور، مدارس خشتی نداریم بلکه مدارس سنگی وجود دارد و از این‌رو در این تعریف با همکاران اختلاف نظر داریم؛ چرا که برخی مدارس سنگی، کپری و کانکسی را هم جزو خشتی می‌پندارند”.

وی با بیان این‌که برای رفع مشکل مدارس خشتی و گلی حدود ۳۵۰ میلیارد تومان نیاز است، بیان کرد: “اعتبار لازم برای بازسازی مدارس خشتی و گلی تامین و حدود ۱۰۰ درصد اعتبارات برای این اقدام تخصیص داده شده است”.

 رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور با بیان این‌که امسال با برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته، پیش بینی شده بیش از هفت هزار کلاس تحویل وزارت آموزش و پرورش شود، اظهار کرد: “این تعداد نسبت به کلاس‌های تحویل داده شده‌ سال گذشته، ۴۰ درصد افزایش یافته است”.

رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور با بیان این‌که سازمان ملزم شده تا تعدادی از مدارس مجتمع که نیمه تمام مانده را به بهره برداری برساند، افزود: موضوع اصلی جلسه امروز همین بررسی مدارس مجتمع، خشتی و گلی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید