خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی, زندانیان  >  شکوفه یداللهی، درویش گنابادی زندانی به بیمارستان اعزام شد

شکوفه یداللهی، درویش گنابادی زندانی به بیمارستان اعزام شد

خبرگزاری هرانا – شکوفه یداللهی، درویش گنابادی محبوس در زندان قرچک ورامین، امروز برای چهارمین بار از زندان زنان قرچک به بیمارستان منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مجذوبان نور، شکوفه یداللهی درویش گنابادی محبوس در زندان قرچک ورامین، امروز چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ از زندان زنان قرچک به بیمارستان امیراعلم منتقل شد.

خانم یداللهی هنگام بازداشت در حادثه‌ی موسوم به گلستان هفتم در نتیجه‌ی ضرب و جرح نیروهای لباس‌شخصی دچار شکستگی از ناحیه سر شده و حس بویایی خود را به طور کامل از دست داده است.

این زن درویش علاوه بر ابتلا به عارضه بینایی و تحمل سردردهای شدید، در روزهای اخیر به دلیل عفونت سینوس به درد چشم و گوش و دندان نیز دچار شده است.

خانم یداللهی مادر کسری، پوریا و امیر نوری است. سه فرزند او به ترتیب به ۱۲، ۲ و ۶ سال حبس تعزیری، تحمل شلاق و تبعید و محرومیت‌های اجتماعی محکوم شده‌اند.

این زن درویش از بدو بازداشت در یکم اسفند سال گذشته تاکنون، محروم از حق وکیل و حقوق ابتدایی زندانیان، در زندان قرچک زندانی است.

هرانا پیش‌تر گزارشی درخصوص آخرین وضعیت شکوفه یداللهی و فرزندانش، امیر، پوریا و کسری نوری، دراویش زندانی که در حوادث گلستان هفتم بازداشت شده بودند منتشر کرده بود.

روز سه‌شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۷ جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران در خصوص پرونده دراویش زندانی از صدور ۳۳۰ فقره حکم از سوی شعب دادگاه انقلاب اسلامی خبر داد و در ادامه گفت: “در مورد بیست و پنج نفر از متهمانی که با حاضر نشدن در جلسه دادگاه، به عمد تلاش می‌کردند مانع محاکمه شوند، دادگاه با ابلاغ واقعی وقت رسیدگی به متهمان، طبق مقررات دادرسی کیفری اتخاذ تصمیم نمود و حکم به نحو حضوری صادر گردید”.

لازم به یادآوری است، از نیمه‌شب ۱۴ بهمن‌ماه سال گذشته حضور پر تعداد نیروهای امنیتی و انتظامی در اطراف منزل دکتر نور علی تابنده با واکنش منفی سایر دراویش مواجه شد، دراویش گنابادی در حمایت از قطب خود تجمعاتی اطراف منزل دکتر تابنده تشکیل دادند، این تجمعات با دخالت نیروهای انتظامی و لباس شخصی به خشونت کشیده شد و صدها تن زخمی و بازداشت شدند؛ این در حالی بود که پیش‌تر در شامگاه چهارشنبه مورخ ۴ بهمن‌ماه نیز مأمورین امنیتی در اقدامى مشابه در همین مکان حضور یافتند که موجى از نگرانى‌ها در میان دراویش را رقم زده بود.

در حالی که مسئولان قضایی و انتظامی در ابتدا تعداد بازداشت شدگان را ۳۰۰ تن اعلام کرده بودند، کمیته پیگیری دراویش زندانی لیستی از مشخصات ۳۲۴ تن از بازداشت شدگان را منتشر کرد. این منبع تعداد بازداشتی ها را بسیار بیشتر از این رقم برآورد کرده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید