خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷, 19th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۵/۱۵ ساعت ۲۲:۳۴:۲۴

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، تعدادی از کارگران مجموعه ورزشی آزادی، جمعی از کارگران نفت فلات قاره واقع در جزیره خارک، جمعی از کارگران راه‌آهن شمال شرق، جمعی از کاسبان بازار آهن شادآباد تهران، گروهی از مالکان زمین‌های کوثر ساوجبلاغ و جمعی از اهالی روستای عصرآباد مریوان در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، تعدادی از کارگران مجموعه ورزشی آزادی در اعتراض به اخراج ۶ همکار خود و دریافت نکردن سنواتشان دست به تجمع اعتراضی زدند.

در شرایطی که مجموعه ورزشی آزادی نزدیک به یک ماه است که با سرپرست اداره می شود، روز یکشنبه تعدادی از کارگران تاسیسات این مجموعه دست به اعتراض زدند و حتی در ساختمان وزارت ورزش حضور بهم رساندند.

این کارگران که تعداد آنها نزدیک به ۲۰ نفر بود در اعتراض به اخراج ۶ کارگر و همچنین دریافت نکردن سنوات خود، ابتدا در مجموعه ورزشی آزادی تجمع کردند و پس از اعلام اعتراض خود به سرپرست مجموعه، راه وزارت ورزش را در پیش گرفتند.

تجمع این کارگران زحمتکش مقابل وزارت ورزش موجب شد ژاله فرامرزیان معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان با نمایندگان آنها دیدار و گفت و گو کند.

پس از صحبت های فرامرزیان و قول مساعد او بر همکاری، کارگران معترض راهی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور شدند تا با حسن کریمی مدیرعامل شرکت دیدار و گفت و گو کنند.

ماحصل این دیدار برآورده شدن بخشی از خواسته کارگران بود، طبق توافق کارگران با کریمی مقرر شد که ۶ کارگر اخراجی به محل خود بازگردند و مطالبات شان را نیز در اسرع وقت پرداخت شود.

مجموعه ورزشی آزادی این روزها شرایط خوبی ندارد تا جایی روز یکشنبه خبرگزاری فارس نیز در گزارشی به بخشی از مشکلات آن اشاره کرده بود.

اعتصاب کارگران نفت فلات قاره در جزیره خارک

کارگران نفت فلات قاره واقع در جزیره خارک دوشنبه ۱۵ مرداد، در اعتراض به کاهش دستمزدها به میزان ۵۰۰ هزار تومان دست از کار کشیدند و تجمع اعتراضی برپا کردند.

به نوشته خبرگزاری تسنیم، کارفرما از پذیرش خواست کارگران خودداری کرده است.

ادامه اعتصاب کارگران راه‌آهن

به گزارش رادیو زمانه، اعتصاب کارگران راه آهن دوشنبه ۱۵ مرداد نیز ادامه یافت. کارگران راه‌آهن شمال شرق امروز راه عبور قطارها را سد کردند.

خبرهایی از ادامه اعتصاب در حوزه سرخس، شاهرود، دامغان و سمنان نیز منتشر شده است.

کارگران راه‌آهن شاهرود، دامغان و سمنان سه ماه مزد، خق بیمه و سنوات معوقه دارند.

اعتصاب کارگران راه‌آهن از یک ماه پیش در شهرهای مختلف آغاز شده است. روز گذشته کارگران در سیرجان، هرمزگان، ایستگاه ابومسلم و سرخس هم به دیگر همکاران خود پیوستند. کارگران در این ایستگاه ها با نشستن در مسیر حرکت قطارها، برای دقایقی رفت و آمد قطارها را مختل کردند.

کارگران راه‌آهن که شمار آنان حدود ۷۰۰۰ تن گزارش شده، خواستار لغو قراردادهای پیمانی و موقت و پرداخت مطالبات معوق خود و همچنین برخورداری از بیمه‌های حمایتی هستند.

ادامه اعتصاب در بازار آهن شادآباد

به گزارش رادیو زمانه، دوشنبه ۱۵ مرداد کاسبان بازار آهن شادآباد تهران برای دومین روز متوالی اعتصاب کردند. فیلمی از مغازه‌های بسته این بازار در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده است.

مالکان شهرک کوثر مقابل جهاد کشاورزی البرز تجمع کردند

به گزارش رادیو زمانه، گروهی از مالکان زمین‌های کوثر ساوجبلاغ دوشنبه ۱۵ مرداد مجدداً در اعتراض به وعده‌های عملی نشده مسئولان جهاد و بلاتکلیفی زمین‌هایشان مقابل استانداری البرز تجمع کرده و خواستار پاسخگویی استاندار البرز شدند.

تعداد اراضی کوثر یک حدود هزار و ۲۰۰ قطعه است که در حاشیه شهرک بعثت هشتگرد واقع شده است.

این زمین‌ها که مالکان آن‌ها را از تعاونی‌های مسکن خریده بودند، سال ۹۵ ملی اعلام شدند. مالکان معترض زمین‌ها هم بین اداره منابع طبیعی و سازمان مسکن و شهرسازی سرگردان شدند و بلاتکلیف ماندند.

ابوالقاسم پالیزگیر فرماندار ساوجبلاغ فروردین سال گذشته گفته بود موضوع اراضی ۷۲ هکتاری تعدادی از تعاونی‌های ادارات شهرستان ساوجبلاغ در مجموعه «کوثر یک» حل شده است و مالکان به‌زودی خبرهای خوشحال‌کننده‌ای خواهند شنید.

اعتراض اهالی روستای عصرآباد به دفن زباله‌ها

به گزارش رادیو زمانه، اهالی روستای عصرآباد مریوان که به دفن زباله‌های مریوان در روستای خود معترضند از سه روز پیش مانع دفن زباله‌ها شده‌اند. تصاویری از انبوه زباله‌ها که در یک پارکینگ تلنبار شده منتشر شده است.

گفته می‌شود فرمانداری مریوان به اهالی عصرآباد قول انتقال زباله‌ها را داده اما هنوز اقدام عملی صورت نداده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید