خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان, سایر گروهها  >  آزادی سه تن همزمان با بازجویی و بازداشت ۱۶ تن

آزادی سه تن همزمان با بازجویی و بازداشت ۱۶ تن

خبرگزاری هرانا – سه شهروند بازداشتی در شهرهای کرمانشاه، پاوه و مریوان با تودیع وثیقه آزاد شدند. همزمان در اشنویه، کامیاران، روانسر، ارومیه و مریوان دست‌کم ۱۶ نفر بازداشت شدند که اتهام مطروحه علیه آنها مرتبط با احزاب کرد مخالف نظام است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز یکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷، یک خبرنگار کرمانشاهی به نام «امیرحسین دارابی» با تودیع وثیقه‌ی ۸۰ میلیون تومانی آزاد شد.

آقای دارابی روز سه‌شنبه ۵ تیرماه از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده بود. علت بازداشت وی، انتقاد از مقامات جمهوری اسلامی درباره‌ی «سرمایه‌گذاری و صرف بودجه در کشورهایی مانند یمن» بود.

همزمان در شهرستان مریوان «عطا فتاحی» فرزند محمد از اهالی روستای سردوش پس از ٢۵ روز بازداشت با تودیع وثیقە آزاد شد. او روز ٢٠ تیر بە اتهام «همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام» بازداشت شدە بود.

روز شنبه ۱۳ مرداد هم «سوران احمدی» از اهالی پاوه با قرار وثیقە آزاد شد. آقای احمدی روز ٢١ تیر بازداشت شده بود و علیه او نیز اتهامی مشابه مطرح شده است.

از سوی دیگر روز شنبە ١٣ مرداد در شهرستان اشنویه پنج تن به نام‌های «یوسف احمدی» از اهالی روستای تاج‌الدین‌آباد، «کورش عزیزی» فرزند محمدامین از اهالی قره‌سقل، «منصور عمرزاده» از اهالی دشت‌بیل، «مقدیر محمدزادە» از اهالی روستای سینگان و «ابوبکر میناپاک» از اهالی روستای سوجە از سوی نیروهای ادارە‌ی اطلاعات به اتهام «همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام» بازداشت شدند.

در ارومیه نیز «محسن علی‌پور» از اهالی انزل به اتهام «تبلیغ به نفع احزاب کرد مخالف نظام» از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به محل نامشخصی منتقل شد.

چند روز پیش هم نیروهای لباس شخصی اداره‌ی اطلاعات شهرستان کامیاران دو تن به نامهای «فاروق محمدی» در دهستان شاهو و «رحیم خاطری» از اهالی روستای شیروانه را به اتهام «ارتباط با احزاب کرد مخالف نظام» به صورت جداگانه بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

هفته‌ی گذشته نیز در شهرستان روانسر یک شهروند شصت ساله به نام «باقر صفری» به اداره‌ی اطلاعات این شهرستان احضار و مورد بازجویی قرار گرفت.

از مریوان هم گزارش شده است که در هفته‌ی اول مرداد، «محمد مملکتی»، «محمد ایرانخواه» و «محمد حسینی» از اهالی روستای دری، «عثمان دلاویز» و «محمد کرمی» از اهالی روستای گویزە کویرە، «اکبر صمدی» و «جمال ابراهیمی» از اهالی مریوان پس از تفتیش خانه‌هایشان با اتهاماتی مشابه بازداشت شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید