خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  دادگاه تجدیدنظر فرخ عبدی، فعال تلگرامی را به حبس محکوم کرد

دادگاه تجدیدنظر فرخ عبدی، فعال تلگرامی را به حبس محکوم کرد

خبرگزاری هرانا – محکومیت فرخ عبدی فعال تلگرامی و از اهالی شهر ارومیه که اواسط بهمن ماه سال گذشته بازداشت و در دادگاه بدوی به تحمل ۳ سال حبس محکوم شده بود پس از اعتراض در شعبه ۱ دادگاه تجدید نظر به ۱۵ ماه تقلیل یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموع فعالان حقوق بشر در ایران، فرخ عبدی فعال تلگرامی که اواسط بهمن ماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی در شهر قشم بازداشت و در شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به تحمل ۳ سال حبس محکوم شده یود، پس از اعتراض به رای صادره در شعبه اول دادگاه تجدید نظر، محکومیت وی به ۱۵ ماه حبس کاهش یافت.

یک منبع آگاه از وضعیت آقای عبدی ضمن تائید این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “آقای عبدی مدیر یک کانال تلگرامی اواسط بهمن ماه سال ۹۶ در شهر قشم بازداشت و پس از انتقال به تهران دو روز بعد به بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه منتقل و به اتهام تبلیغ علیه نظام به تحمل ۳ سال حبس محکوم شد. او در تاریخ ۱۶ اسفند ماه سال گذشته به بند ۳-۴ عمومی زندان ارومیه منتقل شد که پس از اعتراض به رای دادگاه، در شعبه ۱ دادگاه تجدید نظر استان محکومیت ایشان به ۱۵ ماه حبس کاهش یافت. ایشان هم اکنون در بند عمومی زندان ارومیه هستند و مسئولین زندان ایشان را بدون در نظر گرفتن اصل تفکیک جرائم به بند سیاسی این زندان منتقل نمی‌کنند.”

این منبع مطلع افزود: “آقای فرخ عبدی در پرونده دیگری نیز به اتهام توهین به مقدسات در انتظار حکم هستند.”

هرانا پیشتر گزارش کرده بود، در روز ۱۶ اسفند ۹۶ «فرخ عبدی» مدیر یک کانال تلگرامی پس از اتمام مراحل بازجویی از بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات به بند زندانیان جرائم عادی زندان مرکزی ارومیه منتقل شده است.

او که در اواسط بهمن‌ماه در شهر قشم توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود، ابتدا به تهران منتقل شده و بعد از دو روز به بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات ارومیه منتقل شد.

اتهام مطروحه علیه وی «تبلیغ علیه نظام» از طریق دعوت مردم به برگزاری تجمع اعتراضی در محکومیت حملات ارتش ترکیه در شهر عفرین عنوان شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید