خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی, زندانیان  >  شکوفه یداللهی، درویش گنابادی زندانی به بیمارستان اعزام شد

شکوفه یداللهی، درویش گنابادی زندانی به بیمارستان اعزام شد

خبرگزاری هرانا – شکوفه یداللهی، درویش گنابادی محبوس در زندان قرچک ورامین روز یکشنبه ۷ مرداد پس از ۵ ماه پیگیری‌های مستمر برای دومین بار به بیمارستان سینا منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مجذوبان نور، شکوفه یداللهی درویش گنابادی محبوس در زندان قرچک ورامین، روز یکشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۷ برای دومین بار از زندان زنان قرچک به بیمارستان سینا منتقل شد.

خانم یداللهی در حادثه‌ی موسوم به گلستان هفتم در اثر اصابت جسم سنگین به ناحیه جمجمه دچار اختلال در بویایی و بینایی و شنوایی شده بود که سرانجام پس از ۵ ماه تحمل درد و عوارض ناشی از جراحات وارده روز یکشنبه برای دومین بار جهت معاینه به بیمارستان اعزام شده است.

تعلیق ۵ ماهه در درمان این زن درویش همچنین باعث اختلال در بینایی و سردردهای طولانی‌مدت و فرساینده شده است.

خانم یداللهی مادر کسری، پوریا و امیر نوری است. سه فرزند او به ترتیب به ۱۲، ۲ و ۶ سال حبس تعزیری، تحمل شلاق و تبعید و محرومیت‌های اجتماعی محکوم شده‌اند.

این زن درویش از بدو بازداشت در یکم اسفند سال گذشته تاکنون، محروم از حق وکیل و حقوق ابتدایی زندانیان، در زندان قرچک زندانی است.

لازم به ذکر است، شکوفه یداللهی از زنان درویش گنابادی محبوس در زندان قرچک ورامین، طی روزهای اخیر برای سومین بار در اعتراض به محرومیت درویشان زندانی از حق داشتن وکیل و عدم رعایت تشریفات قانونی در روند دادرسی از حضور در دادگاه خودداری کرده بود.

خانم یداللهی پیش‌تر نیز در روز چهارشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۷ پس از ۵ ماه پیگیری‌های مستمر به مراکز درمانی اعزام و سپس به زندان بازگردانده شدند.

خانم یداللهی در جریان حادثه گلستان هفتم مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفته و مانند دیگر زنان درویش زندانی در دوران بازجویی و حتی بازداشت در زندان قرچک از توهین، تحقیر و شکنجه بی‌نصیب نماندند.

پیش‌تر شکوفه یداللهی، همراه با دیگر زنان درویش محبوس در زندان قرچک ورامین در اعتراض به حمله‌ی خشونت‌بار روز چهارشنبه‌ ۲۳ خردادماه مأموران گارد ویژه این زندان به زنان درویش زندانی، دست به اعتصاب غذا زده بود.

هرانا نیز طی گزارشی هویت ضاربین و حمله‌کنندگان به زنان درویش زندانی را منتشر کرد.

هرانا پیش‌تر گزارشی درخصوص آخرین وضعیت شکوفه یداللهی و فرزندانش، امیر، پوریا و کسری نوری، دراویش زندانی که در حوادث گلستان هفتم بازداشت شده بودند منتشر کرده بود.

روز سه‌شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۷ جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران در خصوص پرونده دراویش زندانی از صدور ۳۳۰ فقره حکم از سوی شعب دادگاه انقلاب اسلامی خبر داد و در ادامه گفت: “در مورد بیست و پنج نفر از متهمانی که با حاضر نشدن در جلسه دادگاه، به عمد تلاش می‌کردند مانع محاکمه شوند، دادگاه با ابلاغ واقعی وقت رسیدگی به متهمان، طبق مقررات دادرسی کیفری اتخاذ تصمیم نمود و حکم به نحو حضوری صادر گردید”.

لازم به یادآوری است، از نیمه‌شب ۱۴ بهمن‌ماه سال گذشته حضور پر تعداد نیروهای امنیتی و انتظامی در اطراف منزل دکتر نور علی تابنده با واکنش منفی سایر دراویش مواجه شد، دراویش گنابادی در حمایت از قطب خود تجمعاتی اطراف منزل دکتر تابنده تشکیل دادند، این تجمعات با دخالت نیروهای انتظامی و لباس شخصی به خشونت کشیده شد و صدها تن زخمی و بازداشت شدند؛ این در حالی بود که پیش‌تر در شامگاه چهارشنبه مورخ ۴ بهمن‌ماه نیز مأمورین امنیتی در اقدامى مشابه در همین مکان حضور یافتند که موجى از نگرانى‌ها در میان دراویش را رقم زده بود.

در حالی که مسئولان قضایی و انتظامی در ابتدا تعداد بازداشت شدگان را ۳۰۰ تن اعلام کرده بودند، کمیته پیگیری دراویش زندانی لیستی از مشخصات ۳۲۴ تن از بازداشت شدگان را منتشر کرد. این منبع تعداد بازداشتی ها را بسیار بیشتر از این رقم برآورد کرده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید