خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  دادستان ملارد؛ مدیر متخلف یک بیمارستان به ۲۰ عمل جراحی رایگان محکوم شد

دادستان ملارد؛ مدیر متخلف یک بیمارستان به ۲۰ عمل جراحی رایگان محکوم شد

خبرگزاری هرانا – دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ملارد گفت که یکی از مدیران بیمارستان به ۲۰ ساعت خدمت عام‌المنفعه و ۲۰ عمل جراحی پلاستیک و پیوند اعضاء به صورت رایگان و مدیران دیگر از جمله نماینده بهداشت، نماینده بهداشت محیط، نماینده نظارت بر مسائل عفونی، مدیر داخلی بیمارستان تا ۴۰۰ ساعت خدمت عام المنفعه در حوزه بهداشتی مکلف شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ملارد از صدور حکم جایگزین حبس برای فعالیت‌های عام المنفعه در مسائل بهداشتی و بیمارستان‌ها در اداره بهداشت شهرستان ملارد در پرونده دفن غیرمجاز زباله‌های بیمارستانی خبر داد.

جواد جبله دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ملارد از صدور حکم جایگزین حبس برای عوامل دفع غیرقانونی زباله‌های عفونی بیمارستانی در این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: “پیرو ماده ۸۱ قانون آیین دادرسی کیفری در خصوص متخلفین پرونده دفن غیرمجاز زباله‌های بیمارستانی، مجازات جایگزین حبس صادر شد”.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ملارد گفت: “یکی از مدیران بیمارستان به ۲۰ ساعت خدمت عام‌المنفعه و ۲۰ عمل جراحی پلاستیک و پیوند اعضاء به صورت رایگان و مدیران دیگر از جمله نماینده بهداشت، نماینده بهداشت محیط، نماینده نظارت بر مسائل عفونی، مدیر داخلی بیمارستان تا ۴۰۰ ساعت خدمت عام المنفعه در حوزه بهداشتی مکلف شدند”.

وی تصریح کرد: “در صورت ارتکاب جرم یا عدم توجه به مجازات جایگزین حبس، پرونده مجددا به جریان خواهد افتاد”.

شهرستان ملارد یکی از شهرستان‌های استان تهران است.

با تصویب قانون مجازات اسلامی جدید در فصل نهم آن به مجازات‌های جایگزین اشاره شده است.

بر اساس این قانون قضات می‌توانند با توجه به شرایط متهم و داشتن برخی شروط از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند؛ به عنوان مثال یکی از شروط اجرای این قانون رضایت داشتن فرد محکوم است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید