خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۷, 20th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۵/۰۶ ساعت ۲۱:۴۵:۳۷

    خانه  > اعدام  >  صدور یک حکم اعدام همزمان با رهایی یک محکوم به مرگ

صدور یک حکم اعدام همزمان با رهایی یک محکوم به مرگ

خبرگزاری هرانا – مردی که در جریان نزاع خیابانی مرتکب قتل شده بود از سوی قضات شعبه هشتم دادگاه کیفری به اعدام محکوم شد. در خبری دیگر زندانی محکوم به اعدام در استان مرکزی با گذشت اولیای دم مقتول از اعدام نجات پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایران، رسیدگی به این پرونده از ۱۸ بهمن سال ۹۴، به‌دنبال درگیری خونین دو شرور در منطقه فلاح شروع شد.

با حضور مأموران کلانتری در محل و انجام بررسی‌های اولیه مشخص شد فردی به نام ابراهیم (۳۵ساله) بر اثر اصابت ضربه چاقو به ناحیه چپ سینه‌اش فوت کرده است.

با حضو کارآگاهان اداره دهم در محل وقوع جنایت، از طریق تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ کارآگاهان دریافتند که جوانی به علت جراحت‌های شدید به بیمارستانی در همان نزدیکی محل حادثه مراجعه کرده و تحت اقدامات درمانی قرار گرفته است.

با توجه به احتمال ارتباط این دو حادثه با یکدیگر، بلافاصله کارآگاهان به بیمارستان مراجعه کردند و تحقیقات از رضا (۲۶ ساله) در دستور کار قرار گرفت.

رضا در اظهارات اولیه عنوان داشت که مقتول را می‌شناسد و حتی با او درگیری نیز داشته اما قتل کار او نیست.

در ادامه تحقیقات دستور بازداشت رضا از سوی بازپرس پرونده صادر شد و متهم در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

همزمان، کارآگاهان با بررسی سوابق رضا اطلاع پیدا کردند که وی از مجرمین سابقه‌دار و اراذل و اوباش منطقه فلاح است که بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف نزاع و درگیری، ایجاد مزاحمت برای بانوان و قدرت‌نمایی با سلاح سرد دستگیر و روانه زندان شده است.

در ادامه رسیدگی به پرونده و گذشت نزدیک به دو ماه از این جنایت، رضا که چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشت لب به اعتراف گشود و به ارتکاب جنایت و قتل ابراهیم اعتراف کرد.

وی در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: “من و ابراهیم بر سر قدرتنمایی در محله همیشه با هم درگیری داشتیم و همین موضوع باعث ایجاد دشمنی و کینه بین ما شده بود.چند روز پیش از جنایت، از طریق بچه‌های محل اطلاع پیدا کردم که یک خودرو را در محل تخریب کرده‌اند و برادر کوچکتر مقتول شایعه کرده بود که کار من بوده است. به همین علت شب قبل از جنایت به سراغش در یک رستوران رفته و او را مورد ضرب و جرح قرار دادم.روز بعد هم ابراهیم به سراغم آمد تا انتقام برادرش را از من بگیرد. سر همین موضوع درگیر شدیم و او را زدم. مقتول با چاقو ضربه‌ای به دو پایم زد؛ من هم ضربه‌ای به سمت وی پرتاب کردم که چاقو داخل سینه‌اش فرو رفت و روی زمین افتاد”.

با اعتراف متهم صبح دیروز وی در شعبه هشتم دادگاه کیفری به ریاست قاضی توکلی وبا حضور یک مستشار تحت محاکمه قرار گرفت.

در آغاز جلسه اولیای دم خواستار اعدام متهم شدند آنگاه متهم در اظهاراتش گفت: “من ناخواسته مرتکب قتل شدم نمی‌خواستم او را بکشم باهم درگیر شدیم واین اتفاق افتاد”.

این متهم پس از محاکمه با حکم قضات به اعدام محکوم شد.

بخشش زندانی محکوم به اعدام در استان مرکزی

به گزارش صدا و سیما، معاون امداد مستضعفان گفت که زندانی محکوم به اعدام در استان مرکزی از اعدام نجات پیدا کرد.

مصطفی خاکسار قهرودی افزود: “یک زندانی محکوم به اعدام در استان مرکزی مورد بخشش اولیای دم قرار گرفت”.

وی گفت: “خادمیاران در استان مرکزی با حضور در منزل خانواده مقتول، رضایت آنها را به دست آوردند و اولیای دم از حق قصاص و اعدام قاتل گذشتند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید