خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۷, 22nd of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۵/۰۶ ساعت ۱۴:۱۷:۴۱

    خانه  > سایر گروهها  >  صدور حکم حبس برای مرد اسیدپاش

صدور حکم حبس برای مرد اسیدپاش

خبرگزاری هرانا – پسر جوانی که با همدستی دایی‌اش در جریان درگیری با دو پسر عمو مرتکب اسید‌پاشی شده بود، به سه سال و شش ماه زندان محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از جوان آنلاین، رسیدگی به پرونده از بیست و یکم تیر‌ماه سال‌ ۹۶ با ریختن اسید روی سر و صورت دو پسرعمو از طرف دایی و خواهرزاده به جریان افتاد.

با دستگیری متهمان به نام‌های پیام ۲۰‌ساله و هومن ۱۹‌ساله شاکیان با مراجعه به دادسرا اعلام گذشت کردند.

به این ترتیب پرونده برای رسیدگی از جنبه عمومی جرم به شعبه یازدهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

در اولین جلسه رسیدگی به پرونده پیام که با قرار وثیقه آزاد بود در شرح ماجرا گفت: «دانشجوی رشته تربیت بدنی بودم. چند ماه قبل از حادثه با یکی از همکلاسی‌هایم به نام ناهید آشنا شدم. با هم رابطه داشتیم، اما پس از مدتی تصمیم گرفتم رابطه‌ام را با او قطع کنم.»

متهم ادامه داد: «روز حادثه من و خواهرزاده‌ام قرار بود برای اسباب‌کشی خواهرم به او کمک کنیم و خانه جدیدش را نظافت کنیم. به همین خاطر سه‌گالن اسید خریدیم و در ماشین گذاشتیم. در مسیر ناهید تماس گرفت و خواست برای آخرین بار به دیدنش بروم. قبول کردم و سر خیابان استادمعین منتظرش بودیم که برای خرید آب معدنی از ماشین پیاده شدم. همان لحظه فرد ناشناسی با موبایلم تماس گرفت و شروع به فحاشی کرد. شوکه شده بودم که ناگهان دو پسر قوی هیکل به سمت ماشین آمدند و با چاقو و گاز اشک‌آور حمله کردند. من هم برای دفاع لوله پولیکایی را که در ماشین بود برداشتم، ولی خواهرزاده‌ام چیزی برای دفاع نداشت به همین دلیل یکی از گالن‌های اسید را باز کرد و به سمت آن‌ها پاشید.»

در ادامه هومن ‌۱۹ ساله نیز با تأیید توضیحات دایی‌اش گفت: «باور کنید آن روز چاره‌ای جز دفاع نداشتم و همان موقع پشیمان شدم. من و دایی‌ام با سختی زیاد توانستیم رضایت شاکی‌ها را جلب کنیم به همین خاطر از قضات دادگاه تقاضای تخفیف در مجازات را داریم.»

در پایان هیئت قضایی بعد از شور، با تبرئه پیام از اتهام اسیدپاشی، هومن را به ۳ سال و ۶ ماه حبس محکوم کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید