خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  تداوم بازداشت و بلاتکلیفی دو فعال کارگری در سنندج همزمان با آزادی هفت بازداشتی دیگر

تداوم بازداشت و بلاتکلیفی دو فعال کارگری در سنندج همزمان با آزادی هفت بازداشتی دیگر

خبرگزاری هرانا – دو تن از فعالین کارگری از چند هفته‌ی پیش در سنندج تحت بازجویی هستند. همزمان هفت تن از بازداشت‌شدگان اخیر این شهرستان با تودیع وثیقه به صورت موقت امکان آزادی یافتند.

به گزارش خبرگزاری مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، نیروهای ادارە‌ی اطلاعات سنندج، هفته‌ی اول تیرماه ۱۳۹۷ بە منزل یک یک فعال کارگری به نام «ارسطو مرادی» یورش برده و پس از تفتیش وسایل سخصی‌اش، اقدام بە بازداشت وی کردەاند.

ارسطو مرادی از اهالی روستای سرهویە از توابع سنندج است کە جهت بازجویی، بە بازداشتگاه این ارگان امنیتی منتقل شدە است.

همچنین از روز ۲۲ تیرماه یک فعال کارگری به نام «پیمان عبدی» در وضعیت مبهمی به سر می‌برد. او در تاریخ مذکور توسط نیروهای وزارت اطلاعات در مریوان بازداشت و جهت بازجویی به محلی نامشخص در سنندج منتقل گردید.

خانواده‌های این افراد، علی‌رغم پیگیری‌های مکرر نتوانستەاند از اتهامات مطروحه علیه آنها و محل دقیق نگه‌داریشان اطلاعی کسب نمایند.

از سوی دیگر هفت تن از شهروندان سنندجی به نامهای «سیران آرامش»، «محسن حسین‌پناهی»، «شورش کرمی»، «محمد سنگاب»، «زیبا سنگاب»، «فردین مولودی» و «علی اللەویسی» کە به صورت جداگانه از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شدە بودند، روز ۲ مرداد ۹۷ پس از اتمام بازجویی‌ها با تودیع وثیقە آزاد شدند. از این افراد، سیران آرامش در تاریخ ۲۸ تیر و بقیه روز ۲۳ تیرماه بازداشت شده بودند.

اتهام مطروحه علیه تمامی این افراد «تبلیغ علیه نظام» و «همکاری با احزاب کرد مخالف نظام» است و هر کدام از آنها با تودیع وثیقە‌ی ۶٠ میلیون تومانی آزاد شدەاند.

هیچکدام از این هفت بازداشتی، تا هنگام درخواست وثیقه نتوانسته بودند با خانواده‌هایشان ارتباط برقرار نمایند و از حق دسترسی به وکیل هم محروم بوده‌اند.

از راست «ارسطو مرادی، «علی الله‌ویسی» و «پیمان عبدی»

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید