خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  محمدعلی طاهری به بند عمومی در زندان اوین منتقل شد

محمدعلی طاهری به بند عمومی در زندان اوین منتقل شد

خبرگزاری هرانا – محمدعلی طاهری بنیانگذار گروه عرفان حلقه که روز دوشنبه ۱۱ تیرماه از بند دو الف زندان اوین به بند عمومی زندان تهران بزرگ منتقل شده بود، روز چهارشنبه ۳ مرداد ماه به سالن ۷ اندرزگاه ۸ در زندان اوین منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمدعلی طاهری بنیانگذار گروه عرفان حلقه روز چهارشنبه ۳ مردادماه به سالن ۷ اندرزگاه ۸ در زندان اوین منتقل شد.

این زندانی پیشتر در تاریخ ۱۱ تیرماه از بند دو الف زندان اوین به بند عمومی زندان تهران بزرگ منتقل شده بود.

تا پیش از این انتقال آقای طاهری عمده زمان سالهای زندان خود را در سلولهای انفرادی و بازداشتگاههای امنیتی به سر برده است.

پیشتر علیزاده‌طباطبایی وکیل مدافع محمدعلی طاهری از تعیین وقت رسیدگی به پرونده موکلش در دادگاه تجدید نظر خبر داد و گفت که جلسه دادگاه ساعت ۱۰ صبح روز دهم مرداد برگزار می‌شود.

وی درباره آخرین وضعیت پرونده طاهری اظهار داشت: “پرونده موکلم برای رسیدگی در مرحله تجدیدنظر به شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران ارسال شده بود که قرار است دادگاه تجدیدنظر استان، قرار عدم صلاحیت صادر و پرونده را برای رسیدگی به دیوان عالی کشور ارسال کند”.

محمد‌علی طاهری بنیانگذار «عرفان کیهانی» یا حلقه در ایران است که ۱۴ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۰ بازداشت و از سوی دادگاه انقلاب به‌ اتهام توهین به مقدسات، مداخله غیرقانونی در امور پزشکی و درمان بیماران، ارتکاب فعل حرام و رابطه نامشروع، استفاده غیرمجاز از عناوین علمی (دکتر و مهندس)، ضالّه بودن کتب و آثار، به پنج سال حبس، پرداخت ۹۰۰ میلیون تومان جزای نقدی و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

افساد فی‌الارض از طریق منحرف کردن افراد، دیگر اتهام طاهری بود که در مرتبه نخست، شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه، بنیانگذار عرفان حلقه را مفسد فی‌الارض شناخت و به اعدام محکوم کرد که این حکم در دیوان عالی کشور نقض شد.

سپس پرونده به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی احمدزاده به عنوان شعبه هم‌عرض ارجاع شد که این شعبه نیز طاهری را به اعدام محکوم کرد اما دیوان عالی کشور، بار دیگر حکم صادره را نقض کرد تا پرونده مجدداً در دادگاه هم‌عرض بررسی شود.

پرونده برای مرتبه سوم در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی مورد بررسی قرار گرفت که این بار دادگاه متهم را به پنج سال حبس محکوم کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید