خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، گروهی از کارگران شرکت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی منطقه اسلامشهر تهران، جمعی از کارکنان بیمارستان امام خمینی کرج، جمعی از کارمندان و کارگران پتروشیمی ماهشهر در استان خوزستان، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در شهر رشت، جمعی از مالباختگان موسسه آرمان وحدت در شهر خرم‌آباد و رانندگان کامیون و حمل و نقل جاده‌ای در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، روز گذشته گروهی از کارگران شرکت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی منطقه اسلامشهر تهران در محدوده ایستگاه راه آهن تجمع کردند.

روز گذشته (یکم مرداد ماه) گروهی از کارگران شرکت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی، منطقه اسلامشهر در محدوده ایستگاه راه‌آهن تجمع کردند.

به ادعای این کارگران؛ پرداخت مطالبات مزدی آنها دست‌کم سه ماه به تاخیر افتاده و یکی دیگر از مشکلات صنفی آن‌ها نداشتن امنیت شغلی به سبب داشتن قراردادهای کوتاه‌مدت است که باعث نگرانی بیشتر کارگران شده است.

کارگران خطوط ابنیه اسلامشهر با بیان اینکه ما خواهان مشخص شدن وضعیت پرداخت مطالبات معوقه خود هستیم، در ادامه گفتند: “تا این لحظه از جانب مسئولان راه‌آهن کشور پاسخ مشخصی به خواسته‌های ما کارگران خطوط ابنیه اسلامشهر و سایر همکارانمان که در نقاط مختلف ریلی کشور مرتبا دست به اعتراض صنفی می‌زنند، داده نشده است”.

به گفته آنان، در حال حاضر با وضعیت فعلی که مطالبات مزدی‌شان چندین ماه به تاخیر افتاده، گذران زندگی خانواده‌های آنها را با مشکل مواجه کرده‌ است.

تجمع کارکنان بیمارستان امام خمینی کرج به‌دلیل عدم پرداخت مطالبات مزدی/مدیرمالی بیمارستان، سر یکی از کارکنان را شکست

به گزارش ایلنا، صبح امروز تجمعی از سوی کارکنان بیمارستان امام خمینی کرج در اعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان برگزار شد.

یکی از کارکنان این بیمارستان در تماس با خبرنگار ما گفت: “این بیمارستان نزدیک به ۴۰۰ نفر پرسنل دارد”.

وی افزود: “نزدیک به ۸ سال در این بیمارستان مشغول به کار هستم و هنوز استخدام نشده‌ام. طرف قرارداد من هم، نه پیمانکار که خود بیمارستان است. اکنون حدود ۷ ماه می‌شود که حقوق نگرفته‌ام. هیچ‌کس دیگر هم به‌درستی حقوق دریافت نکرده است. پزشکان هم به‌دلیل عدم دریافت مطالباتشان، دیگر حاضر به ارائه خدمات پزشکی در اینجا نیستند”.

وی ادامه داد: “به‌خاطر مشکلات مالی، چند روز پیش، برای دریافت وام به یکی از بانک‌های کرج رجوع کردم. متاسفانه وقتی در بانک متوجه شدند که برای بیمارستان امام خمینی کار می‌کنم، به‌دلیل اعتبار پایینی که بیمارستان داشت، وامی به من داده نشد”.

کارگران و کارمندان پتروشیمی ماهشهر دست به تجمع زدند/ تصاویر

به گزارش هرانا، امروز، جمعی از کارمندان و کارگران پتروشیمی ماهشهر در استان خوزستان در اعتراض به معوقات مزدی خود و عدم پایبندى شرکت‌هاى ذیربط به اجراى قانون، اقدام به برگزاری تجمع کردند.

یک منبع مطلع با اعلام این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “امروز کارمندان و کارگران شرکت هاى پتروشیمى (کارکنان شرکت بندر امام، ایران و ژاپن سابق) در اعتراض به معوقات مزدی خود و عدم پایبندى شرکت‌هاى ذیربط به اجراى قانون، اعتصاب کرده و اقدام به برگزاری تجمع کردند”.

اعتراض مالباختگان موسسه کاسپین شهر رشت

به گزارش هرانا، امروز، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در شهر رشت، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

تجمع سپرده‌گذاران در خرم‌آباد

به گزارش رادیو زمانه، سپرده‌گذاران موسسات مالی و اعتباری روز سه‌شنبه دوم مرداد در خرم‌آباد تجمع اعتراضی برپا کردند.

سپرده‌گذاران موسسه آرمان وحدت خرم‌آباد که مقابل دفتر موسسه ملل در این شهر تجمع کرده بودند در اعتراض به از میان رفتن سپرده‌های خود دفتر این موسسه را تعطیل کردند.

دومین روزاعتصاب سراسری رانندگان کامیون و حمل و نقل جاده‌ای

به گزارش رادیو زمانه، اعتصاب سراسری رانندگان کامیون و حمل و نقل جاده‌ای که در اعتراض به گرانی قطعات یدکی، بیمه بازنشستگی، بالا بودن هزینه کمیسیون و سایر مطالبات صنفی دوشنبه اول مرداد آغاز شده سه‌شنبه دوم مرداد به چند شهر دیگر گسترش یافت.

تصاویر و کلیپ‌هایی از جاده‌های خلوت، و رانندگان اعتصابی در پایانه‌های بار در مناطق مختلف در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده است. دور تازه اعتصاب سراسری رانندگان کامیون و حمل و نقل جاده‌ای در پی آن آغاز شد که وعده‌های نمایندگان مجلس، رئیس سازمان تأمین اجتماعی، و نمایندگان دولت به رانندگان نتیجه‌ عملی در بر نداشت.

انجمن صنفی رانندگان کامیون که تشکلی همسو با دولت است ۲۹ تیر تصمیم رانندگان به اعتصاب سراسری را تکذیب و اعلام کرده بود «رانندگان بخش حمل و نقل کالای کشور در روز دوشنبه اول مرداد هیچگونه اعتصابی نخواهند داشت».

صدا و سیمای جمهوری اسلامی در دومین روز اعتصاب سراسری رانندگان گزارش کوتاهی درباره مطالبات رانندگان اعتصابی چهارمحال بختیاری پخش کرد. رانندگان اعتصابی در پاسخ این سوال خبرنگار که پس از اعتصاب خرداد کدامیک از مطالبات آنها پاسخ گرفته گفتند ۲۰ درصد به هزینه بار افزوده شده اما هزینه کمیسیون و سایر هزینه‌ها نیز بالا رفته است. رانندگان بر گرانی قطعات یدکی، و ناکافی بودن مقرری بازنشستگی تاکید کردند. در حالی که امروز اعتصاب به شهرهای بیشتری گسترش یافته خبرگزاری فارس پایان اعتصاب را اعلام کرد و به نقل از محمد خانبلوکی، مدیرعامل اتحادیه حمل و نقل بار نوشت اعتصاب رانندگان کامیون «خیلی وقت است به پایان رسیده»،

بیش از ۷۰ درصد مطالبات رانندگان کامیون برآورده شده و آن‌ها «قرار نیست تجمع دیگری داشته باشند».

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید