خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  علی معزی با پایان دوران محکومیت از زندان آزاد شد

علی معزی با پایان دوران محکومیت از زندان آزاد شد

خبرگزاری هرانا – علی معزی زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ، با پایان دوران محکومیت آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه شنبه دوم مردادماه ۱۳۹۷، علی معزی زندانی سیاسی با پایان دوران محکومیت از زندان تهران بزرگ آزاد شد.

علی معزی خردادماه سال گذشته قرار بود با پایان دوران محکومیتش از زندان آزاد شود ولی در پی تشکیل پرونده جدیدی در دوران حبس با اتهام “تبلیغ علیه نظام” مواجه شد و به یک سال حبس دیگر محکوم شد.

هرانا پیشتر گزارش داد، دوران محکومیت علی معزی، زندانی سیاسی و بیمار محبوس در زندان تهران بزرگ اوایل خردادماه سال جاری به پایان رسیده، اما پس از پایان دوران محکومیت همچنان از آزادی وی ممانعت به عمل آمده است. این زندانی سیاسی در طول دوران محکومیت از تومور مثانه، بیماری پروستات و ناراحتی کلیوی رنج می‌برد.

لازم به یاد آوری است، علی معزی در سال ۱۳۹۴ نیز در پرونده‌ی دیگری در زندان به تبلیغ علیه نظام متهم شده است، او در آذرماه ۱۳۹۴ به شعبه بیست و هشت دادگاه انقلاب احضار و مجددا توسط قاضی مقیسه به یک سال حبس تعزیری محکوم شده و در این دادگاه از حق وکیل نیز محروم بوده است. وی همچنین پیش از این یک بار دیگر با همین اتهام در دادگاه کرج محاکمه شده بود.

آقای معزی که سابقه بازداشت و زندان در دهه ۶۰ را نیز دارد، در پاییز ۱۳۸۷ دستگیر و به دو سال حبس تعزیری و سه سال حبس تعلیقی محکوم شده بود که پس از تحمل دو سال حبس در زندان رجایی شهر و آزادی از زندان، مجددا در خرداد ماه سال ۱۳۹۰ بازداشت شد.

این زندانی سیاسی به اتهام هوادارى از سازمان مجاهدین خلق به چهار سال حبس محکوم شده بود که تا پیش از تشکیل پرونده جدید قرار بود فروردین ماه سال ١٣٩۴ آزاد شود. نامبرده سپس بصورت غیابی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید