خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  صدور حکم اعدام برای یک زندانی در تهران

صدور حکم اعدام برای یک زندانی در تهران

خبرگزاری هرانا – دو زندانی به اتهام “قتل و مباشرت در قتل” توسط دادگاه به اعدام و حبس محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از جوان آنلاین، رسیدگی به این پرونده از تیر‌ماه سال ‌۹۵ با قتل پسر جوانی به نام فرشاد با شلیک گلوله مقابل خانه‌اش در پیشوای ورامین آغاز شد.

شواهد نشان می‌داد پسر جوان با شلیک گلوله دو پسر دایی‌اش به نام‌های یاسر و ناصر که برادر بودند به قتل رسیده است.

مقتول در حالیکه روی پا‌های مادرش جان سپرده بود به پزشکی قانونی منتقل شد. سپس دو برادر شناسایی و بازداشت شدند.

متهمان به قتل پسر عمه‌شان با انگیزه اختلاف به خاطر خواستگاری از خواهرشان اقرار کردند و راهی زندان شدند.

پرونده به شعبه یازدهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده‌ شد و در اولین جلسه محاکمه بعد از درخواست اعدام از سوی مادر مقتول، یاسر که برادر بزرگتر بود به اتهام معاونت در قتل گفت: «مقتول بعد از خواستگاری از خواهرم مرتب دنبال خواهرم می‌آمد و مدام بیرون بودند. از این موضوع ناراحت بودیم و همین باعث اختلاف ما با پسرعمه‌مان شد. روزی مقتول با تلفن همراه خواهرم تماس گرفت و شروع به فحاشی کرد، به خاطر همین رفتار چند بار با هم درگیر شدیم. حتی یکبار نیز او را با چاقو زخمی کرده بودیم. بعد از آن درگیری بود که مقتول ما را تهدید به مرگ کرده بود تا اینکه روز حادثه همراه برادرم با اسلحه مقابل خانه عمه‌ام رفتیم و برادرم به سمت او شلیک کرد.»

در ادامه برادر کوچکتر به نام ناصر که در اظهاراتش قتل را گردن برادر بزرگترش انداخته بود به اتهام مباشرت در قتل در جایگاه قرار گرفت و گفت: «قبلاً ترسیده بودم به همین خاطر از برادرم خواستم قتل را گردن بگیرد. او هم قبول کرد، اما پشیمان شدم و حالا می‌خواهم حقیقت را بگویم. من عامل قتل هستم و به مقتول شلیک کردم.»

در پایان هیئت قضایی بعد از شور، ناصر را به اعدام و یاسر را به حبس محکوم کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید