خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷, 21st of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۴/۳۱ ساعت ۱۲:۲۳:۴۸

    خانه  > slide, اعدام  >  انتقال دو زندانی جهت اجرای حکم اعدام در زندان ارومیه

انتقال دو زندانی جهت اجرای حکم اعدام در زندان ارومیه

خبرگزاری هرانا – صبح امروز، دو زندانی متهم به “قتل” که به اعدام محکوم شده بودند، جهت اجرای حکم به سلول‌های انفرادی زندان ارومیه منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح امروز یکشنبه ۳۱ تیرماه ۱۳۹۷، دو زندانی متهم به قتل در زندان مرکزی ارومیه جهت اجرای حکم اعدام به سلول‌های انفرادی منتقل شدند.

هویت این زندانیان “فاروق دریایی” ۲۵ ساله، فرزند مجید اهل اشنویه و “محمود حمزه زاده” از بند جوانان زندان مرکزی ارومیه توسط هرانا احراز شده است.

لازم به ذکر است بنا بر گزارش سالانه سازمان عفو بین‌الملل، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

مرکز آمار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران هم در گزارش سالانه خود اعلام کرده بود بیش از ۶٠ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که اصطلاحاً آن را اعدام “مخفیانه” می خوانند.

بر اساس داده های ۲۹۴۵ گزارش ثبت شده در مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سالی که گذشت (اول فروردین ۱۳۹۶  تا ۲۷ اسفند ۱۳۹۶) دست کم ۳۲۲ شهروند اعدام شدند و ۲۳۶ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد و همین‌طور به محل اجرای ۲۳ حکم اعدام که در ملأعام بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید