خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۲ کارگر کشته و ۱ کارگر مصدوم شدند. ایران درزمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، مورخ ۳۰ تیر ۱۳۹۷، رعایت نکردن اصول ایمنی حین کار در یک ساختمان پنج طبقه در دست ساخت، سقوط ناگهانی یک کارگر ساختمانی در عمق ۱۰ متری چاهک آسانسور را به همراه داشت.

این کارگر ۱۸ ساله اهل افغانستان که در این حادثه به سختی مجروح شده بود، به بیمارستان انتقال یافت.

بر اساس این گزارش، به دنبال تماس نگهبان و کارگران ساختمان در حال ساخت با سامانه ی ۱۲۵ و درخواست کمک از آتش نشانی، بلافاصله با هماهنگی ستادفرماندهی این سازمان، آتش نشانان ایستگاه ۱۵ و گروه امداد و نجات، ساعت ۱۶ عصر روز جمعه ۲۹ تیرماه به محل حادثه واقع درخیابان ۱۵ متری سوم کوی افسریه اعزام شدند.

حسین فخاری فرمانده ی آتش نشانان حاضر در محل درباره ی این حادثه گفت: “تعدادی از کارگران درطبقه سوم یک ساختمان پنج طبقه در حال ساخت، سرگرم کار بودند که یکی از این کارگران که پسری ۱۸ ساله بود، به دلیل بی احتیاطی و عدم رعایت موارد ایمنی در هنگام دیوار و حصار چینی چاهک آسانسور، ناگهان به داخل این چاهک سقوط کرد و در عمق حدودا ۱۰ متری آن نقش بر زمین شد.

وی تصریح کرد: “نجاتگران آتش نشانی بلافاصله با وارد شدن به داخل چاهک آسانسور، در حضور عوامل اورژانس اقدام به تثبیت کردن مصدوم بر روی برانکارد مخصوص کرده و سپس وی را از داخل چاهک بیرون آورده و برای ادامه ی درمان تحویل امدادگران اورژانس دادند”.

فخاری در ادامه اظهار داشت: “پس از پایان این عملیات، تذکرات لازم در خصوص ایمنی در محیط های کارگاهی و ساختمانی توسط آتش نشانان به کارگران و مسئولین این پروژه ساختمانی ارائه شد”.

این فرمانده آتش نشانی به پیمانکاران، مهندسین ناظر و نیز کارفرمایان ساختمانی توصیه کرد: “در طول مدت ساخت و ساز، باید توجه داشته باشند که با بستن و محصور کردن راه پله ها، لبه ی پشت بام و چاهک آسانسورها، قطعا می توان از بروز چنین حوادثی که ممکن است به مرگ افراد نیز منجر شود، جلوگیری کرد.”

فوت یک کارگر حین حفاری چاه در باشت

به گزارش صدا و سیما، مورخ ۳۰ تیر ۱۳۹۷، یک کارگر هنگام حفاری چاه کشاورزی درروستای منصور آباد باشت به دلیل رعایت نکردن نکات ایمنی فوت کرد.

سرهنگ رضا چشم مهتاب فرمانده انتظامی شهرستان باشت گفت: “روز جمعه ۲۹ تیرماه ۹۷ یک کارگر حدود ۳۰ ساله درحین کار در چاه آب کشاورزی در روستای منصورآباد بخش مرکزی از شهرستان باشت دچارحادثه شد و فوت کرد”.

وی افزود: “دراین حادثه دو نفر کارگر مشغول به کاربودند که فرد داخل چاه ، براثر سقوط وسیله بالابرنده خاک به سروی ،وشدت ضربه به سر دچار حادثه شد وفوت کرد”.

گفتنی است این کارگر تبعه یکی از کشورهای همسایه است.

باشت شهرستانی در استان کهگیلویه و بویراحمد در ایران است. این شهر در بخش باشت از توابع شهرستان باشت قرار گرفته‌است

مرگ سومین کارگر حادثه آتش‌سوزی شهرک صنعتی خمین

به گزارش ایلنا، مورخ ۳۰ تیر ۱۳۹۷، فرماندار خمین از مرگ سومین مصدوم حادثه آتش‌سوزی شهرک صنعتی خمین خبر داد.

طهرانی گفت: “بهرام رنجبری ۳۰ ساله یکی از کارگران شهرک صنعتی خمین که بر اثر آتش سوزی روز گذشته مصدوم شده بود، بر اثر شدت جراحات وارده در این حادثه امروز درگذشت”.

وی افزود: “تعداد فوتی های این حادثه تاکنون به ۳ نفر رسیده است”.

بعد از ظهر روز گذشته انفجار در کارخانه تصفیه روغن شهرک صنعتی خمین ۳ فوتی برجای گذاشت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید