خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  یک ماه بی خبری از وضعیت عبدالله بزرگ‌زاده؛ تحصن دوباره پدر وی

یک ماه بی خبری از وضعیت عبدالله بزرگ‌زاده؛ تحصن دوباره پدر وی

خبرگزاری هرانا – با گذشت یک ماه از بازداشت و بی‌خبری از وضعیت “عبدالله بزرگ‌زاده”، غلام‌قادر بزرگ‌زاده پدر وی بار دیگر دست به تحصن زد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، غلام قادر بزرگزاده پدر پدر عبدالله بزرگزاده با انتشار ویدیویی در شبکه‌های مجازی می‌گوید از روز دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ بخاطر درماندگی از پیگیری و بی‌جواب ماندن در خصوص وضعیت پسرم عبدالله بزرگزاده دست به اعتکاف مدنی و تحصن زده‌ام.

وی همچنین با شرح بازداشت خود توسط ماموران اطلاعات سپاه گفت: “ماموران مرا به زور سوار ماشین کرده و با خود بردند و با تهدید چند تعهد محکم از من گرفتند که دیگر در مقابل مقر سپاه پاسداران تحصن نکنم”.

عبدالله بزرگزاده

وی افزود: “فرمانده سپاه به من قول داد که چند روز دیگر ملاقاتی با فرزندت به شما می دهیم اما هنوز خبری نشده”.

پدر عبدالله بزرگزاده می گوید: “پسرم بخاطر تجمع در حمایت از دختران ایرانشهر بازداشت شد و هیچ جرمی ندارد و این برخورد با وی درست نیست”.

وی همچنین می گوید: “به همه ارگان ها مراجعه کردم اما کسی حاضر نیست پاسخ روشنی به من بدهد از این رو تصمیم گرفتم در مسجد صالحین محمد آباد ایرانشهر اعتکاف کرده و دست به دعا شوم”.

گفتنی است، عبدالله بزرگزاده در تاریخ ۲۷ خرداد ۹۷ در تجمع مدنی حمایت از دختران ایرانشهر بازداشت شد.

این تجمع در مقابل فرمانداری ایرانشهر پس از آن شکل گرفت که مولوی طیب ملازهی امام جمعه مسجد نور این شهر خبر از تجاوز به ۴۱ دختر توسط یک باند دارای زر و زور خبر داد.

شهرستان ایرانشهر یکی از شهرستانهای استان سیستان و بلوچستان است.

سپاه پاسداران طی چند روز گذشته از بازداشت تعدادی از سرشاخه‌های رسانه‌های خارجی سخن گفته بود.

هویت این افراد “۱. عبدالله بزرگزاده سربازی، ۲. یاسر شهنوازی، ۳. پریسا شهنوازی، ۱۹ ساله با نام مستعار پروک، ۴. عبدالحکیم مزارزهی اهل خاش دانشجو کاردانی برق از دانشگاه فنی شهید باهنر زاهدان، ۵. محمد امین گرگیج، ۶. محمد ر…، ۷. مرتضی س…” احراز شده است

صفحات اینستاگرامی این افراد اکنون از دسترس خارج شده است.

بازداشت شدگان عمدتا نوجوان هستند.

آگاهان هدف از انتشار این ویدیوهای اعترافی را ایجاد فضای رعب و وحشت در بین فعالان مجازی استان سیستان و بلوچستان دانسته‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید