خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷, 23rd of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۴/۲۵ ساعت ۲۳:۵۴:۳۲

    خانه  > اعدام  >  رهایی از اعدام چهار زندانی در یزد / نجات یک محکوم به اعدام در شهرستان باوی

رهایی از اعدام چهار زندانی در یزد / نجات یک محکوم به اعدام در شهرستان باوی

خبرگزاری هرانا – مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی یزد گفت که از ابتدای امسال تاکنون با کمک شورای حل اختلاف این زندان و رضایت اولیای دم، چهار زندانی از اعدام رهایی یافتند. همزمان رئیس شورا‌های حل اختلاف استان خوزستان گفت که اختلاف دو خانواده به علت قتل عمد در شهرستان باوی پس از ۹ سال به صلح و سازش رسید و فرد محکوم به اعدام با گذشت اولیای دم از طناب دار رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، رضا ذوالفعلی نژاد روز دوشنبه بدون اشاره به جرم این افراد با قدردانی از همکاری مسوولان قضایی با زندان مرکزی افزود: “رهایی مددجویان محکوم به اعدام با همکاری اولیای دم جزو برنامه های مهم این اداره کل با همکاری شورای حل اختلاف است”.

وی بدون اشاره به تعداد مددجویانی که مستوجب اعدام هستند به اهمیت رهایی این افراد با همدلی مسوولان و پیگیری شورای حل اختلاف، بر انجام این امر مهم تا پایان امسال تاکید کرد.

چهار هزار مددجو در زندان یزد به سر می برند.

استان یزد یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفر جمعیت دارد.

رئیس شورا‌های حل اختلاف استان خوزستان خبرداد/ صلح و سازش در پرونده قتل عمد پس از ۹ سال در شهرستان باوی

به گزارش میزان، رئیس شورا‌های حل اختلاف استان خوزستان گفت که با تلاش رئیس و اعضای شورای حل اختلاف باوی و همکاری دبیر و اعضای شعب ویژه عشایر شورای حل اختلاف اهواز اختلاف دو خانواده به علت قتل عمد در شهرستان باوی پس از ۹ سال به صلح و سازش رسید.

معاون قضایی و رئیس شورا‌های حل اختلاف خوزستان اظهارکرد: “در زمستان ۱۳۸۸ در دهستان عنافجه از توابع شهرستان باوی بین ۲ نفر از طایفه عنافجه بر سر احشام و زمین کشاورزی اختلافی صورت می‌گیرد که این اختلاف به درگیری و قتل یکی از آنان و همچنین زخمی شدن قاتل منجر می‌شود”.

وی افزود: “در آن زمان با توجه به اینکه هر دو نفر فامیل یکدیگر و از یک طایفه هستند با پا درمیانی و وساطت بزرگان و ریش سفیدان از تنش و خون‌ریزی مجدد جلوگیری بعمل آمد. پس از دستگیری قاتل و محاکمه آن در شعبه کیفری دادگستری شهرستان باوی، دادگاه وی را به اعدام محکوم می‌کند”.

زبیدی نیا در ادامه ضمن تقدیر از خانواده مقتول به خاطر موافقت با عفو و گذشت قاتل اظهار داشت: “در طول این سال‌ها خانواده مقتول بر اعدام قاتل فرزند خود خیلی پافشاری می‌کردند، ولی با ارجاع این پرونده به شورای حل اختلاف شهرستان باوی خوشبختانه طی چندین جلسه و در مراسمی که با حضور سادات، سران عشایر، بزرگان، ریش سفیدان و معتمدین منطقه که در دهستان عنافجه برگزار شد، اولیای دم با عفو و ببخش و صرف نظر از اعدام قاتل فرزند خود، لذت بخشش را بر انتقام برگزیدند و هم قسم شدند که برای همیشه دشمنی را کنار بگذارند و هم عفو و بخشش را به فرزندان خود یاد دهند و هم صلح و آرامش را به خانواده یشان بازگردانند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید