خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷, 20th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۴/۲۵ ساعت ۱۵:۵۸:۱۸

    خانه  > اقلیت های دینی, زندانیان  >  امتناع اعتراض‌آمیز دو تن از زنان درویش گنابادی زندانی از حضور در جلسه دادگاه برای دومین بار

امتناع اعتراض‌آمیز دو تن از زنان درویش گنابادی زندانی از حضور در جلسه دادگاه برای دومین بار

خبرگزاری هرانا – سپیده مرادی و شکوفه یداللهی دو تن از زنان درویش گنابادی محبوس در زندان قرچک ورامین، برای دومین بار در اعتراض به محرومیت درویشان زندانی از حق وکیل و عدم رعایت تشریفات قانونی در روند دادرسی از حضور در دادگاه خودداری کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مجذوبان نور، سپیده مرادی سروستانی و شکوفه یداللهی دو تن از درویشان زندانی محبوس در زندان زنان قرچک ورامین، برای دومین بار از حضور در جلسه محاکمه خودداری کردند.

این دو زن درویش گنابادی که امروز ۲۵ تیر ۱۳۹۷ از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران احضار شده بودند با بیان این که درویشان زندانی از حقوق محرز قانونی مانند حق وکیل محروم بوده‌اند از حضور در دادگاه خودداری کردند.

لازم به ذکر است که این دو درویش پیش‌تر نیز به دلیل غیرقانونی دانستن روند دادرسی و محرومیت از حق وکیل از حضور در جلسه محاکمه خودداری کرده بودند.

خانم یداللهی و خانم مرادی در جریان حادثه گلستان هفتم مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفتند و مانند دیگر زنان درویش زندانی در دوران بازجویی و حتی بازداشت در زندان قرچک از توهین، تحقیر و شکنجه بی‌نصیب نماندند.

پیش‌تر سپیده مرادی و شکوفه یداللهی، همراه با دیگر زنان درویش محبوس در زندان قرچک ورامین در اعتراض به حمله‌ی خشونت‌بار روز چهارشنبه‌ ۲۳ خردادماه مأموران گارد ویژه این زندان به زنان درویش زندانی، دست به اعتصاب غذا زدند.

لازم به یادآوری است، از نیمه‌شب ۱۴ بهمن‌ماه سال گذشته حضور پر تعداد نیروهای امنیتی و انتظامی در اطراف منزل دکتر نور علی تابنده با واکنش منفی سایر دراویش مواجه شد، دراویش گنابادی در حمایت از قطب خود تجمعاتی اطراف منزل دکتر تابنده تشکیل دادند، این تجمعات با دخالت نیروهای انتظامی و لباس شخصی به خشونت کشیده شد و صدها تن زخمی و بازداشت شدند؛ این در حالی بود که پیش‌تر در شامگاه چهارشنبه مورخ ۴ بهمن‌ماه نیز مأمورین امنیتی در اقدامى مشابه در همین مکان حضور یافتند که موجى از نگرانى‌ها در میان دراویش را رقم زده بود.

در حالی که مسئولان قضایی و انتظامی تعداد بازداشت شدگان را ۳۰۰ تن اعلام کرده بودند، کمیته پیگیری دراویش زندانی لیستی از مشخصات ۳۲۴ تن از بازداشت شدگان را منتشر کرد. این منبع تعداد بازداشتی ها را بسیار بیشتر از این رقم برآورد می کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید