خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷, 20th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۴/۲۴ ساعت ۰:۵۲:۲۴

    خانه  > اقلیت های دینی, زندانیان  >  امتناع اعتراض‌آمیز سپیده مرادی، درویش گنابادی زندانی از حضور در جلسه دادگاه

امتناع اعتراض‌آمیز سپیده مرادی، درویش گنابادی زندانی از حضور در جلسه دادگاه

خبرگزاری هرانا – سپیده مرادی سروستانی از درویشان زندانی محبوس در زندان قرچک ورامین، در اعتراض به محرومیت درویشان زندانی از حق وکیل و عدم رعایت تشریفات قانونی در روند دادرسی از حضور در دادگاه خودداری کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مجذوبان نور، سپیده مرادی سروستانی از درویشان زندانی محبوس در زندان زنان قرچک ورامین، از حضور در جلسه محاکمه خودداری کرد.

این درویش گنابادی که امروز ۲۳ تیر ۱۳۹۷ از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی احضار شده بود با بیان این که درویشان زندانی از حقوق محرز قانونی مانند حق وکیل محروم بوده‌اند از حضور در دادگاه خودداری کرد.

سپیده مرادی در جریان حادثه گلستان هفتم مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفت و مانند دیگر زنان درویش زندانی در دوران بازجویی و حتی بازداشت در زندان قرچک از توهین، تحقیر و شکنجه بی‌نصیب نماند.

پیش‌تر سپیده مرادی، همراه با دیگر زنان درویش محبوس در زندان قرچک ورامین در اعتراض به حمله‌ی خشونت‌بار روز چهارشنبه‌ ۲۳ خردادماه مأموران گارد ویژه این زندان به زنان درویش زندانی، دست به اعتصاب غذا زدند.

لازم به یادآوری است، از نیمه‌شب ۱۴ بهمن‌ماه سال گذشته حضور پر تعداد نیروهای امنیتی و انتظامی در اطراف منزل دکتر نور علی تابنده با واکنش منفی سایر دراویش مواجه شد، دراویش گنابادی در حمایت از قطب خود تجمعاتی اطراف منزل دکتر تابنده تشکیل دادند، این تجمعات با دخالت نیروهای انتظامی و لباس شخصی به خشونت کشیده شد و صدها تن زخمی و بازداشت شدند؛ این در حالی بود که پیش‌تر در شامگاه چهارشنبه مورخ ۴ بهمن‌ماه نیز مأمورین امنیتی در اقدامى مشابه در همین مکان حضور یافتند که موجى از نگرانى‌ها در میان دراویش را رقم زده بود.

در حالی که مسئولان قضایی و انتظامی تعداد بازداشت شدگان را ۳۰۰ تن اعلام کرده بودند، کمیته پیگیری دراویش زندانی لیستی از مشخصات ۳۲۴ تن از بازداشت شدگان را منتشر کرد. این منبع تعداد بازداشتی ها را بسیار بیشتر از این رقم برآورد می کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید