خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  بازداشت ۵ تن در شهرهای مختلف همزمان با آزادی ۲ بازداشتی در بوکان

بازداشت ۵ تن در شهرهای مختلف همزمان با آزادی ۲ بازداشتی در بوکان

خبرگزاری هرانا – نیروهای امنیتی ۵ شهروند را در شهرهای مریوان، ارومیه و پاوه به صورت جداگانه بازداشت و جهت بازجویی به بازداشتگاههای امنیتی منتقل کردند. در بوکان هم دو متهم به «همکاری با احزاب کرد مخالف نظام» به صورت موقت آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز پنجشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷، نیروهای امنیتی در ارومیه یک تن به نام «سرهات خلیل‌زاده» از اهالی منطقه‌ی برادوست را بازداشت و به محل نامعلومی منتقل کردند.

یک منبع مطلع با تاکید بر این که ممانعت وی از حضور در اداره‌ی اطلاعات جهت پاسخ به آنچه «پاره‌ای از سؤالات عنوان شده»، بازداشتش را در پی داشته است گفت: «سرهات خلیل‌زاده پس از دو بار تماس تلفنی ارگانهای امنیتی، در آنجا حضور نیافته و گفته بود تنها در صورت دریافت برگه‌ی قضایی به ارگانهای امنیتی مراجعه خواهد کرد.»

همزمان «سوران احمدی» از اهالی شهرستان پاوە که پیش از این نیز سابقه‌ی بازجویی و بازداشت را داشته است، پس از احضار از سوی ادارە‌ی اطلاعات بازداشت گردید.

دو برادر به نام‌های «عزیز رشیدی» ۲۷ ساله و «آمانج رشیدی» ۲۹ ساله از اهالی بوکان هم که روز شنبه ۱۶ تیرماه، پس از بازگشت از اقلیم کردستان عراق در منزل پدرشان از سوی ماموران اطلاعات شهر بوکان بدون ارائه‌ی مجوز قانونی به اتهام «همکاری با احزاب کرد مخالف نظام» دستگیر شده بودند، با تودیع وثیقه پس از اتمام مراحل بازجویی به صورت موقت آزاد شدند.

در خبری دیگر روز ۲۰ تیرماه، نیروهای وزارت اطلاعات‌ در مریوان سه شهروند به نام‌های «وریا فرجی» ٣١ ساله، فرزند عبدالله و «هوشیار کسرایی»، ۴١ ساله، فرزند رشید، هر دو از اهالی روستای نی و «عطا فتاحی» فرزند محمد از اهالی روستای سردوش را به دلایل نامشخصی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

هوشیار کسرایی

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید