خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۱۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

مرگ و مصدومیت ۱۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا – روز گذشته، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۱ کارگر کشته و ۱۱ کارگر مصدوم شدند. ایران درزمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، مورخ ۲۲ تیر ۱۳۹۷، کارمند اداره برق شهرستان بابل هنگام انجام وظیفه دچار برق گرفتگی بر روی یکی از دکل‌های برق شد و در دم جان خود را از دست داد.

مهدی غلام‌‌‌نیا روشن، سخنگوی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌‌های پزشکی بابل در تشریح جزییات این خبر گفت: “روز گذشته (۲۱ تیرماه) طی گزارش به مرکز پیام ارتباطات اورژانس بابل مبنی بر برق گرفتگی فردی در جاده قدیم بابل به آمل، پرسنل اورژانس به محل اعزام شدند”.

وی با بیان اینکه ماموران پایگاه اورژانس احمد چاله پی بعد از هفت دقیقه به محل این حادثه واقع در بالا احمد چاله پی روستای خطیب بابل رسیدند، اظهار داشت: “نیروی شرکتی اداره برق بابل که در بالای دکل برق مشغول انجام کار بود، دچار برق گرفتگی شد”.

سخنگوی اورژانس بابل با اشاره به اینکه پیش از حضور ماموران اورژانس، اهالی منطقه این جوان ۳۲ ساله را از بالای دکل برق به پایین آورده بودند، تصریح کرد: “به دلیل شدت آسیب‌‌‌‌‌‌دیدگی ناشی از برق‌‌‌گرفتگی، اقدامات پزشکی احیا برای بازگرداندن وی به زندگی نتیجه نداشت”.

وی اضافه کرد: “با این وجود و محرز بودن فوت این فرد، ماموران اورژانس پیکر وی را به بیمارستان روحانی بابل انتقال دادند”.

مصدومیت ۱۱ نفر به دنبال نشت مواد شیمیایی نیترات

به گزارش برنا، مورخ ۲۱ تیر ۱۳۹۷، نشت مواد شیمیایی نیترات در شهر صنعتی البرز موجب مصدوم شدن ۱۱ کارگر شد.

خروج گاز نیترات از فاضلاب های خیابان حکمت ۶ شهر صنعتی البرز در استان قزوین موجب بیهوشی تعدادی از کارگران و تعطیلی شرکت های این خیابان شد.

فرماندار شهرستان البرز در این خصوص گفت: “این حادثه به علت نشت اسید نیتریک یک کارگاه شخصی در انتهای خیابان حکمت ششم شهرصنعتی البرز وارد سیستم فاضلاب شهرصنعتی شده است”.

وی افزود: “زمانی که اسید نیتریک با مایعات مخلوط می شود تولید گاز می کند، اما با آهک پاشی وضعیت تحت کنترل درامد و صرفا جهت احتیاط شرکت کاشی الوند ۲، برای چند ساعت کوتاه تخلیه شد”.

نیروهای آتش نشانی محیط زیست مدیر بحران استان و شهرستان در محل حادثه حضور داشتند.

نیروهای تصفیه خانه شهر صنعتی البرز نیز تا بازگشت کامل وضعیت فاضلاب به حالت نرمال در حالت آماده باش قرار گرفته بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید