خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  بحران آب؛ درگیری پلیس با معترضان در کازرون یک کشته بر جای گذاشت

بحران آب؛ درگیری پلیس با معترضان در کازرون یک کشته بر جای گذاشت

خبرگزاری هرانا – فرمانده انتظامی کازرون گفت که یک نفر در اثر درگیری روز پنجشنبه تعدادی از افراد روستایی و پلیس بر سر آب، به واسطه تیراندازی نیروهای انتظامی در این منطقه کشته شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، سرهنگ محمد عبادی نژاد افزود: “ماموران انتتظامی شهرستان کازرون در راستای اجرای حکم قضایی مبنی بر جمع آوری پمپ های غیرمجاز آب، به یکی از روستاهای واقع در حوزه پاسگاه انتظامی «کمارج» اعزام شدند”.

وی در ادامه مدعی شد: “هنگام اجرای حکم توسط ماموران انتظامی، تعدادی از افراد آن روستا به اجرای حکم معترض بودند و ضمن تمرد و تعدی به ماموران، اقدام به سنگ پرانی به سمت آنان و ایجاد درگیری کردند. در این خصوص ماموران انتظامی پس از اخطارهای فراوان مبنی بر متفرق شدن جمعیت، اقدام به تیراندازی هوایی با سلاح ساچمه زنی کردند که در این میان یک نفر از متمردان به هویت «الف – الف» از ناحیه گردن مجروح و به بیمارستان انتقال داده شد که در آنجا فوت کرد”.

سرهنگ عبادی نژاد گفت در این درگیری تعدادی از ماموران انتظامی نیز از ناحیه دست و چشم و به وسیله سنگ پرانی افراد مجروح شدند.

در ماه‌های اخیر این چندمین باری است که اعتراضات مربوط به بحران آب به خشونت کشیده می‌شود. علاوه بر این فضای کازرون نیز در ماه‌های پیش به واسطه طرح تغییر تقسیمات کشوری ملتهب بود.

در همین رابطه، مردم برازجان مرکز شهرستان دشتستان استان بوشهر نیز ۱۳ و ۱۴ تیر ۹۷ در اعتراض به کم آبی، مسئولان دشتستان را به پاسخگویی فرا خواندند.

محمد باقر سعادت نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی پیشتر در سخنانی، مقام ها و استاندار فارس را مقصر این وضع اعلام و بیان کرد که این مسئولان از رسیدن آب به دشتستان جلوگیری کرده اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید