خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  تداوم مشکلات زندانیان محبوس در بند یک زندان رجایی شهر کرج

تداوم مشکلات زندانیان محبوس در بند یک زندان رجایی شهر کرج

خبرگزاری هرانا – مشکلات زندانیان محبوس در بند یک زندان رجایی شهر کرج با وجود اعتراض زندانیان به مسئولان زندان نه تنها کاهش نیافته بلکه هر روزه در حال افزایش است. علاوه بر کیفیت بسیار پایین غذا، مواد غذایی اولیه و ضروری حتی در فروشگاه زندان نیز فروخته نمی‌شود. همچنین زندانیان محبوس در این بند در شرایط نامناسب بهداشتی تحمل حبس کرده و از دریافت ضروری‌ترین مواد بهداشتی مورد نیاز خود نیز محروم هستند. عدم رسیدگی پزشکی، وجود و توزیع مواد مخدر، مشکل در امکانات ارتباطی و محدودیت مضاعف تماس برای زندانیان و آمار بالای بلاتکلیفی، از جمله مشکلات دیگر بند یک زندان رجایی شهر کرج است و علیرغم حضور صدها زندانی با سو مدیریت مسئولان روز به روز شدت یافته و شرایط را برای ساکنین محبوس در این محل دشوارتر می‌کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، زندانیان بند یک زندانی رجایی شهر کرج با وجود اعتراضات مکرر به مسئولان زندان نسبت به شرایط نابسامان حاکم در این بند همچنان با مشکلات بسیاری در این زندان تحمل حبس می‌کنند.

گفته می‌شود توزیع بسیاری از مواد خوراکی ضروری مانند میوه به طور کامل قطع شده و دیگر مواد موجود نیز از کیفیت بسیار پایینی برخوردار هستند.

خانواده چند تن از زندانیان محبوس در این بند در گفتگو با گزارشگران هرانا عنوان کردند: “کیفیت غذای توزیع شده در بند یک به قدری پایین است که زندانیان مجبور می‌شوند تغذیه خود را از فروشگاه تهیه کنند”.

به گفته زندانیان، بند یک از نظافت پایینی برخوردار بوده و مواد اولیه بهداشتی ضروری مانند دستمال کاغذی حتی در فروشگاه زندان نیز موجود نیست.

پیشتر نیز تعدای از زندانیان بند یک در این خصوص به هرانا گفته بودند: “مدیر فروشگاه زندان بصورت برنامه ریزی شده، بسیاری از مواد اولیه مورد نیاز زندانیان را توزیع نمی‌کند. در مقابل زندانیان را مجبور می‌کنند همین مواد اولیه را از بازار سیاه زندان که منافع آن عاید مافیای زندان می‌شود با قیمتی چند برابر تهیه کنند.”

با وجود اینکه این زندانیان از مدت‌ها پیش اعتراض خود را نسبت به این مشکلات به مسئولان زندان عنوان کرده و هرانا نیز بیش از دو ماه پیش گزارشی در خصوص مشکلات صدها زندانی محبوس در بند یک زندان رجایی شهر کرج منتشر کرده بود، با این وجود مسئولان کماکان نسبت به این وضعیت واکنشی نشان نداده‌اند.

لازم به ذکر است علاوه بر مشکلات فوق، محرومیت درمانی، بلاتکلیفی حقوقی زندانیان و وجود پررنگ مواد مخدر از جمله مشکلات دیگر زندانیان بند یک زندان رجایی شهر کرج است که پیش از این نیز به آن اشاره شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید