خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷, 8th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۴/۲۰ ساعت ۱:۴۵:۵۹

    خانه  > سایر گروهها  >  اجرای حکم ۸۰ ضربه شلاق بابت “شرب خمر” در ملاعام در کاشمر

اجرای حکم ۸۰ ضربه شلاق بابت “شرب خمر” در ملاعام در کاشمر

خبرگزاری هرانا – روز سه شنبه، غلامرضا طالعی دادستان کاشمر گفت که حکم ۸۰ ضربه شلاق در ملاءعام از بابت “شرب خمر” واقع در میدان شهید نیازمند کاشمر، اجرا شد. کنوانسیون بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات‌های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، غلامرضا طالعی افزود: “این فرد به خاطر جرم شرب خمر منتهی به نزاع دسته جمعی در مراسم عروسی منجر به قتل مرحوم محمد یوسف پور در سال ۸۵ محکوم به تحمل ۸۰ ضربه شلاق حد در ملاء شده است”.

وی ادامه داد: “حکم این فرد به نام (م-ر) متولد سال ۷۰ به دلیل شرب خمر امروز در ملاعام و در میدان نیازمند اجرا شد”.

دادستان کاشمر با اشاره به اینکه در آن زمان چند نفر از جوانان به خاطر شرب خمری که کرده بودند منجر به نزاع و نهایت قتل فردی ۱۷ ساله در خیابان قائم و در یک مجلس عروسی شده بود، تصریح کرد: “به رغم اینکه رای در سال ۸۶ صادر شده، اما از زمان صدور حکم محکوم متواری بوده است”.

طالعی گفت: “این فرد در قتل عمد مشارکت نداشته و رای قاتل اصلی قبلا صادر و اجرا گردیده، اما در آن نزاع مشارکت داشته و پرونده‌ای در این خصوص دارد که ادامه احکام صادر شده اجرا می‌شود”.

دادستان کاشمر ادامه داد: “اجرای حکم این فرد در ملاء عام بنا به نظر قاضی صورت گرفته است”.

لازم به یادآوری است میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات‌های غیر‌انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

کاشمر، مرکز شهرستان کاشمر، در شرق ایران و جنوب غربی استان خراسان رضوی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید