خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  صدور حکم اعدام و شلاق برای متهمان پرونده قتل در استان گیلان

صدور حکم اعدام و شلاق برای متهمان پرونده قتل در استان گیلان

خبرگزاری هرانا – رئیس‌کل دادگستری استان گیلان از صدور حکم قصاص، حبس و شلاق برای متهم مرد پرونده قتل ۸ زن در شعبه کیفری یک این استان خبر داد، وی همچنین در خصوص متهم زن پرونده نیز اظهار کرد”متهم زن پرونده به جرم معاونت در یک فقره قتل به ۱۲ سال حبس تعزیری و از بابت فروش اموال مسروقه مقتولان علاوه بر حبس به  ۴ فقره ۸۰ ضربه شلاق محکوم شد”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، احمد سیاوش پور رئیس کل دادگستری استان گیلان از صدور حکم پرونده متهم به قتل ۸ زن در شعبه کیفری یک استان خبر داد.

سیاوش پور با اعلام این خبر افزود: “متهم مرد پرونده (ف. ن) به جرم ۸ فقره قتل عمد زن به ۸ فقره قصاص نفس (اعدام) محکوم گردید که اولیا دم مقتولان بر اساس قانون مجازات اسلامی می‌توانند قصاص نمایند”.

رئیس کل دادگستری استان همچنین عنوان کرد: “این مرد به جرم جنایت بر میت نسبت به ۶ نفر به ۶ فقره یک دهم دیه کامل در حق مقتولان و ۶ فقره ۱۰۰ ضربه شلاق تعزیری و همچنین به جرم ۸ فقره سرقت طلاجات مقتولان به مجازات ۸ فقره سه سال حبس و ۸ فقره یک‌صد ضربه شلاق تعزیری و رد اموال مسروقه در حق اولیای دم محکوم شد”.

رئیس کل دادگستری استان در ادامه به شرح محکومیت متهم زن پرونده پرداخت و بیان داشت: “متهم زن پرونده (ل. ک) به جرم معاونت در یک فقره قتل به ۱۲ سال حبس تعزیری و به جرم مورد معامله قرار دادن ۴ فقره طلاجات متعلق به مقتولان به ۴ فقره ۴ سال حبس و ۴ فقره ۸۰ ضربه شلاق محکوم شد”.

رئیس کل دادگستری گیلان همچنین افزود: “در خصوص سایر اتهامات متهم زن پرونده (ل. ک) مبنی بر خودداری در مساعدت به فردی که در خطر جانی بوده و مساعدت در خلاصی متهم اصلی از محاکمه و مجازات برای این زن رأی برائت صادر شد”.

سیاوش پور در پایان تصریح کرد: “رأی صادره ظرف ۲۰ روز از تاریخ ابلاغ، قابل تجدید نظرخواهی در دیوان عالی کشور خواهد بود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید