خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان, سایر گروهها  >  آزادی یک تن در کرمانشاه همزمان با بازداشت پرتعداد شهروندان در غرب کشور

آزادی یک تن در کرمانشاه همزمان با بازداشت پرتعداد شهروندان در غرب کشور

خبرگزاری هرانا – یک شهروند کرمانشاهی پس از طی مراحل بازجویی با تودیع وثیقه آزاد شد. همزمان دو شهروند در شهر بوکان، یک تن در سنندج، حداقل ۳ نفر در کرمانشاه و یک نفر هم در اشنویه بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷، «ابوالفضل جعفری» از اهالی کرمانشاه بعد از طی مراحل بازجویی با تودیع وثیقه آزاد شد.

او‌ روز ۱۳ تیر در خیابان شریعتی کرمانشاه از سوی ماموران امنیتی در محل کارش در کارگاه نقاشی به اتهام «تبلیغ علیه نظام» بازداشت شده بود.

ابوالفضل جعفری پیش از این نیز در دی‌ماه ۹۶ یک بار به اتهام سازمان دادن اعتراضات نسبت به گرانی در کرمانشاه مورد بازجویی قرار گرفته بود.

در خبری دیگر از بوکان گزارش شده است که روز شنبه ۱۶ تیرماه، دو برادر به نامهای «عزیز رشیدی» ۲۷ ساله و «آمانج رشیدی» ۲۹ ساله پس از بازگشت از اقلیم کردستان عراق در منزل پدرشان از سوی ماموران اطلاعات شهر بوکان بدون ارائه‌ی مجوز قانونی دستگیر شدند.

از سنندج هم گزارش شده است که روز جمعه ۱۵ تیر، نیروهای وزارت اطلاعات یک شهروند دیگر به نام «ارسلان هدایتی» از اهالی قروه را به دلایل نامعلومی بازداشت و سپس به مکان نامعلومی منتقل کرده‌اند.

همان روز نیروهای وزارت اطلاعات در اشنویه یک شهروند دیگر به نام «صابر خلیفه» فرزند اسماعیل را به اتهام «همکاری با احزاب کرد مخالف نظام» پس از بازرسی محل سکونتش بازداشت و وی را به مکان نامعلومی منتقل کرده‌اند.

همزمان یک تن دیگر به نام «خداکرم امینی» از اهالی کرمانشاه به اتهام «همکاری با احزاب کرد مخالف نظام» بازداشت و به محل نامعلومی منتقل شده است.

در همین سیر بازداشت های مذکور، یک منبع مطلع از کرمانشاه به گزارشگر هرانا توضیح داد “پنجشنیه ساعت حدود ۹ شب و زمانی که تعداد ۷-۸ نفر در خانه علی نظری در خیابان جلیلی کرمانشاه مهمان بودند و قصد داشتند در رابطه با تشکیل یک انجمن ادبی لکی تبادل نظر کنند مامورین وارد منزل شده و با بیان اینکه شهریار طهماسبی فراری است ایشان را همراه با اردشیر موسوی دستگیر می کنند و گوشی های ۶ نفر دیگر شامل میزبان و مهمان را نیز با خود میبرند.”

 

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید