خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  دادستان تهران از ارسال پرونده ۱۶ زن متهم امنیتی به دادگاه خبر داد

دادستان تهران از ارسال پرونده ۱۶ زن متهم امنیتی به دادگاه خبر داد

خبرگزاری هرانا – دادستان تهران از ارسال پرونده ۱۶ زن متهم به عضویت در گروه داعش به دادگاه خبر داد و ادعا کرد “در یک پرونده شانزده زن که به سوریه رفته و برخی در عملیات مسلحانه شرکت داشته، آموزش‌های نظامی دیده و یا در خدمت اعضای داعش بودند دستگیر شدند این زنان و هم‌چنین شانزده مرد از اعضای داعش که در ایران دستگیر شدند، هر دو پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال شده است”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، دادستان تهران در خصوص اجرای حکم اعدام ۸ تن از متهمان به عضویت در گروه داعش و حمله به ساختمان مجلس شورای اسلامی و مقبره آیت الله خمینی و ابهام‌های مطرح پیرامون چگونگی دستگیری این افراد به رغم کشته شدن متهمینی که به مجلس شورای اسلامی حمله نمودند، اظهار داشت: “حمله به مجلس شورای اسلامی سال قبل در تهران رخ داد و تعدادی از اعضای داعش در صحنه کشته شدند، اما این تمام قضیه نبود بلکه تمامی افراد مرتبط با عملیات حمله به مجلس در سراسر کشور دستگیر شدند و هشت محکومی که اعدام شدند، جزء افراد مرتبط با شبکه ترور بودند که با پیگیری‌های اطلاعاتی وزارت اطلاعات دستگیر گردیدند”.

دستگیری شانزده زن متهم امنیتی

دادستان تهران در خصوص دو پرونده دیگر مربوط به اعضای این گروه که در دادسرای تهران رسیدگی شده است، اظهار داشت: “در یک پرونده شانزده زن که به سوریه رفته و برخی در عملیات مسلحانه شرکت داشته، آموزش‌های نظامی دیده و یا در خدمت اعضای گروهک داعش بودند دستگیر شدند. این زنان و هم‌چنین شانزده مرد از اعضای داعش که در ایران دستگیر شدند،که هر دو پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال شده است”.

گفتنی است که امروز، دادسرای عمومی و انقلاب تهران اعلام کرد که حکم اعدام ۸ نفر از متهمان به عضویت در گروه داعش و حمله به ساختمان مجلس شورای اسلامی و مقبره آیت الله خمینی اجرا شد.

لازم به یادآوری است، ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ حمله مسلحانه در مجلس و آرامگاه آیت‌الله خمینی رخ داد و در این حادثه ۱۷ تن از مراجعین و نیروهای حفاظت مجلس کشته شدند. گروه داعش رسما مسئولیت این عملیات را پذیرفت.

از روند بازداشت، بازجویی، شرایط نگهداری و دسترسی متهمان به حقوق اولیه اطلاعی در دست نیست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید