خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  یک زندانی به دلیل اطاله دادرسی در زندان مرکزی زاهدان خودکشی کرد

یک زندانی به دلیل اطاله دادرسی در زندان مرکزی زاهدان خودکشی کرد

خبرگزاری هرانا – روز پنچ شنبه ۱۴ تیرماه، یک زندانی در زندان مرکزی زاهدان اقدام به خودکشی کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنج‌شنبه ۱۴ تیرماه ۱۳۹۷، یک زندانی به نام “حمید شاهوزهی”، با حلق‌آویز کردن خود اقدام به خودکشی کرد.

حمید شاهوزهی حدوداً ۲۵ ساله و به اتهام “سرقت مسلحانه” در بند ۵ زندان مرکزی زاهدان محبوس است.

حال این زندانی که به حالت بیهوش توسط سایر زندانیان پیدا شده است وخیم گزارش شده. او از قسمت نخاع دچار آسیب شده است.

یک منبع نزدیک به این زندانی با اعلام این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “حمید شاهوزهی روز پنچ‌شنبه در حمام خودش را آویزان کرد و از قسمت نخاع دچار آسیب شد”.

این منبع در ادامه افزود: “روز پنچ شنبه حمید شاهوزهی را که بعد از خودکشی ناموفق وضعیت بدی دارد، برای دومین بار به بهداری زندان بردند ولی مسئولان بهداری زندان گفتند که از دستشان هیچ کاری بر نمی‌آید و باید برای درمان و رسیدگی پزشکی به بیرون زندان اعزام‌ شود، امروز هم که جمعه است و گفتند فردا اعزام می‌شود”.

این منبع مطلع در مورد چرایی علت اقدام به خودکشی این زندانی گفت: “حمید شاهوزهی تقریبا چهار سال است در زندان به سر می‌برد، از ۲۱ سالگی اینجاست، در حالت بلاتکلیف است و هیچ مدرکی از او ندارند، حمید بارها گفته بود یا من را محکوم کنید یا رها کنید”.

هرانا پیش از این نیز از خودکشی یک زندانی دیگر در این زندان خبر داده بود.

زندانی مذکور به نام ““مهدی کوهکن (کوه کن)” روز سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷، پس از انتقال به بند قرنطینه زندان مرکزی زاهدان با حلق‌آویز کردن خود اقدام به خودکشی کرد و جان خود را از دست داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید