خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  آزادی ۳۱ تن از دراویش گنابادی با پایان دوران حبس

آزادی ۳۱ تن از دراویش گنابادی با پایان دوران حبس

خبرگزاری هرانا – روز چهارشنبه ۱۳ تیرماه ۳۰ تن از دراویش گنابادی محبوس در زندان تهران بزرگ که در جریان حادثه موسوم به گلستان هفتم به ۶ ماه حبس محکوم شده بودند با پایان دوران محکومیت از زندان آزاد شدند. روز سه‌شنبه نیز دکتر احسان علوی، دیگر درویش گنابادی که در همین واقعه بازداشت شده بود از زندان آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مجذوبان نور، بنا به گزارش‌های رسیده ۳۰ نفر از درویشان گنابادی محبوس در زندان تهران بزرگ که بر اساس احکام دادگاه‌های انقلاب و عمومی به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده بودند با پایان دوران محکومیت، امروز  چهارشنبه ۱۳ تیرماه ۱۳۹۷ از زندان تهران بزرگ آزاد شدند.

همچنین دکتر احسان علوی جراح و متخصص مغز و اعصاب نیز که در جریان حادثه گلستان هفتم بازداشت شده بود ظهر دیروز سه‌شنبه ۱۲ تیرماه ۱۳۹۷ از زندان آزاد شد.

گفتنی است روز سه‌شنبه ۱۲ تیرماه حسین قضاوی از دراویش گنابادی ساکن شهرستان دشتی از توابع استان اصفهان، بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. مأموران امنیتی پس از بازداشت به خانه او هجوم برده و کتاب‌های عرفانی و وسایل شخصی وی را ضبط کرده‌اند.

طی هفته گذشته جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران ضمن اشاره به اجرای حکم اعدام محمد ثلاث در خصوص پرونده دراویش زندانی از صدور دویست و ده فقره حکم از سوی شعب دادگاه انقلاب اسلامی خبر داد.

لازم به یادآوری است، از نیمه‌شب ۱۴ بهمن‌ماه سال گذشته حضور پر تعداد نیروهای امنیتی و انتظامی در اطراف منزل دکتر نور علی تابنده با واکنش منفی سایر دراویش مواجه شد، دراویش گنابادی در حمایت از قطب خود تجمعاتی اطراف منزل دکتر تابنده تشکیل دادند، این تجمعات با دخالت نیروهای انتظامی و لباس شخصی به خشونت کشیده شد و صدها تن زخمی و بازداشت شدند؛ این در حالی بود که پیش‌تر در شامگاه چهارشنبه مورخ ۴ بهمن‌ماه نیز مأمورین امنیتی در اقدامى مشابه در همین مکان حضور یافتند که موجى از نگرانى‌ها در میان دراویش را رقم زده بود.

در حالی که مسئولان قضایی و انتظامی تعداد بازداشت شدگان را ۳۰۰ تن اعلام کرده بودند، کمیته پیگیری دراویش زندانی لیستی از مشخصات ۳۲۴ تن از بازداشت شدگان را منتشر کرد. این منبع تعداد بازداشتی‌ها را بسیار بیشتر از این رقم برآورد می‌کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید