خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, اندیشه و بیان, زندانیان  >  وکیل فعالان صنفی معلمان؛ اعتراض به قرار بازداشت محمد حبیبی رد شد

وکیل فعالان صنفی معلمان؛ اعتراض به قرار بازداشت محمد حبیبی رد شد

خبرگزاری هرانا – حسین تاج وکیل فعالان صنفی معلمان در تشریح آخرین وضعیت معلمان زندانی، به عدم موافقت با مرخصی درمانی اسماعیل عبدی و رد شدن اعتراض نسبت به قرار بازداشت محمد حبیبی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، حسین تاج (وکیل فعالان صنفی معلمان) در ارتباط با آخرین وضعیت محمد حبیبی با اشاره به وضعیت نامناسب جسمی او گفت: “روز شنبه به دنبال درد در ناحیه سینه و گلو، ایشان به پزشک قانونی شهر ری اعزام شد و ما منتظر نتیجه معاینات هستیم”.

به گفته‌ی تاج، همان روز شنبه (نهم تیر) شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران، اعتراض به بازداشت محمد حبیبی را مردود دانسته‌ است.

این وکیل دادگستری با بیان اینکه خانواده و دوستان این فعال صنفی معلمان، نگران وضعیت سلامتی او هستند، گفت: “از آنجا که قرار بازداشت ایشان تایید شده و ایشان به جای اوین در زندان تهران بزرگ نگهداری می‌شود، نگرانی‌های ما بیشتر شده است”.

وی درباره وضعیت اسماعیل عبدی، دیگر عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان تهران نیز گفت: “علیرغم تاکید پزشک متخصص به لزوم برخورداری عبدی از معاینات پزشکی منظم که نامه آن روی پرونده هست، با مرخصی استعلاجی ایشان تاکنون موافقت نشده‌ است”.

تاج ادامه داد: “اسماعیل عبدی، سه عید نوروز متوالی را در اوین گذرانده و علیرغم گذشت بیش از نیمی از دوران حبس، فقط دو بار با مرخصی ایشان موافقت شده‌ است”.

این وکیل دادگستری گفت: “خواسته ما در پرونده اسماعیل عبدی، برخورداری ایشان از حق مرخصی درمانی و آزادی مشروط است”.

محمد حبیبی در جریان تجمعات روز معلم در اردیبهشت ماه بازداشت شد.

اسماعیل عبدی نیز در جریان اعتراضات معلمان، به شش سال حبس محکوم شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید