خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  بیمار شدن اهالی شهرک دریای کرج با آب آلوده

بیمار شدن اهالی شهرک دریای کرج با آب آلوده

خبرگزاری هرانا – ورود آب خام به شبکه توزیع آب شهرک دریا کرج باعث مسمومیت و بیماری‌های گوارشی چند تن از ساکنین این منطقه شد. ساکنین این منطقه در پی بیماری‌های گوارشی به مراکز درمانی مراجعه کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، اخیراً چند تن از اهالی شهرک دریا کرج طی تماس‌هایی از ابتلا ساکنین این منطقه به بیماری‌های گوارشی و مراجعه به مراکز درمانی خبر دادند؛ پس از بررسی خبرنگار ایسنا، مشخص شد که آب شرب علت اصلی این موضوع بوده است.

شهرام حافظ، مدیر آبفای شهری کلانشهر کرج در این خصوص به خبرنگار ایسنا توضیح داد: “پس از اطلاع از ورود آب خام به شبکه توزیع آب شهرک دریا، بلافاصله ضمن استقرار اکیپ کنترل کیفیت جهت نمونه‌برداری و انجام آزمایشات لازم، عملیات شست و شو و ضدعفونی شبکه توسط واحد امداد و حوادث آغاز شد”.

وی در خصوص علت این حادثه اظهار کرد: “قطع برق در روزهای گذشته و جاری و خاموش شدن پمپ چاه‌های منطقه باعث شد شبکه توزیع از آب خالی و فشار منفی در شبکه ایجاد شود”.

وی ادامه داد: “در این وضعیت با وجود انشعابات غیرمجاز در فضای سبز شهرک دریا و استفاده همزمان از آب خام جهت آبیاری، هنگام قطع آب و فشار منفی، آب خام از طریق انشعابات غیرمجاز که فاقد شیر یک طرفه نیز بوده وارد شبکه توزیع شده است”.

حافظ خاطرنشان کرد: “با توجه به اقدامات انجام شده و آزمایشات تکمیلی توسط آزمایشگاه شرکت و شبکه بهداشت، در حال حاضر شبکه عاری از میکروب و عامل تهدید کننده شهروندان است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید