خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  سعید مرتضوی به شش ماه حبس دیگر محکوم شد

سعید مرتضوی به شش ماه حبس دیگر محکوم شد

خبرگزاری هرانا – شعبه ۶۸ دادگاه تجدید نظر استان تهران، سعید مرتضوی دادستان سابق تهران مدیرعامل پیشین سازمان تامین اجتماعی را به شش ماه حبس دیگر نیز محکوم کرد. مرتضوی هم اکنون به خاطر محکومیت به ۲ سال حبس به اتهام معاونت در قتل یکی از جان‌باختگان حادثه بازداشتگاه کهریزک در اوین به سر می‌برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از انصاف نیوز، شعبه ۶۸ دادگاه تجدید نظر استان تهران، سعید مرتضوی مدیرعامل پیشین سازمان تامین اجتماعی را به جرم امریت در ورود غیر قانونی به منزل «فاطمه آجرلو» نماینده‌ی ادوار کرج مجلس (و همسرش که قاضی دادگستری است) در جریان تحقیق و تفحص مجلس از قوه قضاییه، به تحمل ۶ ماه حبس تعزیری محکوم کرد و دادنامه‌ی آن قطعی و برای اجرا ابلاغ شده است.

پرونده سعید مرتضوی در ارتباط با تخلفات رخ داده در سازمان تامین اجتماعی است که در بخش نخست در شعبه نهم دادگاه کیفری یک به ریاست قاضی محمدی بابت تصدی غیرقانونی پست سرپرستی تأمین اجتماعی به ۶ ماه حبس تعلیقی، تحصیل مال نامشروع به ۶ ماه حبس تعزیری و حقوق دریافتی ایام سرپرستی که مبلغی حدود ۴۶ میلیون تومان بود، به رد مال محکوم شد اما دادگاه تجدیدنظر استان تهران، مرتضوی را از اتهام تحصیل مال نامشروع و تصدی غیرقانونی پست سرپرستی تأمین اجتماعی تبرئه کرد.

در بخش دوم پرونده مرتضوی تحت عناوین اتهامی اهمال و تصرف غیرقانونی در اموال عمومی ابتدا در شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کیفری استان تهران مورد رسیدگی قرار گرفت که دادگاه مرتضوی را به اتهام تصرف غیرقانونی به ۷۰ و اهمال در انجام وظیفه به ۶۵ ضربه شلاق محکوم کرد. اما دادگاه اتهام اهمال در انجام وظیفه را رد کرد.

پیشتر مصطفی ترک همدانی وکیل مدافع جمعی از کارگران در بخش دوم پرونده تامین اجتماعی گفته بود که دادگاه تجدید نظر محکومیت مرتضوی در اتهام تصرف غیرقانونی را تایید کرده است.

لازم به اشاره است که سعید مرتضوی هم اکنون به خاطر محکومیت به ۲ سال حبس به اتهام معاونت در قتل یکی از جان‌باختگان حادثه بازداشتگاه کهریزک در اوین به سر می‌برد.

تصویر بخشی از متن دادنامه‌ی محکومیت مجدد سعید مرتضوی:

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید