خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، نزدیک به ۵۰۰ نفر از کارگران دو‌ کارخانه تولی‌پرس و بسته‌بندی البرز، جمعی از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت، جمعی از کارگران شرکت پلی‌اکریل اصفهان، جمعی از کارکنان شرکت ملی حفاری و رانندگان اتوبوس درون شهری اصفهان در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، نزدیک به ۵۰۰ نفر از کارگران دو‌ کارخانه تولی‌پرس و بسته‌بندی البرز صبح امروز و روز گذشته برای سومین بار در هفته جاری در اعتراض به ادامه بی‌پاسخ ماندن خواسته‌های صنفی خود، در محوطه کارخانه تجمع کردند.

یکی از کارگران دو کارخانه تولی‌پرس و بسته‌بندی البرز درباره تکرار اعتراض صنفی خود و همکارنش گفت: “۵۰۰ کارگر که در این دو واحد تولیدی مشغول کار هستند به دلیل اختلال در روند فعالیت این واحد تولیدی و در نتیجه تهدید امنیت شغلی‌شان همچنان نگرانند”.

او در تشریح مشکلات شرکت تولی‌پرس و و نیز شرکت بسته‌بندی البرز گفت: “یکی از شرکت‌های طرف قرارداد از مدتی قبل بابت طلب مالی خود از مراجع قضایی حکم توقیف اموال این دو کارخانه را دریافت کرده و در حال حاضر با پلمب درهای انبار، در روند فعالیت این دو واحد تولیدی اختلال ایجاد شده است”.

او گفت: “طی روزهایی که کارگران با تجمعات اعتراضی سعی در نگه داشتن اموال و تجهیزات محل کار خود داشتند؛ با توافقی که بین مدیران شرکت و مسئولان شهرستانی منعتقد شد، قرار بود دو شرکت تولی‌پرس و بسته‌بندی البرز به فعالیت تولیدی خود ادامه دهند اما با گذشت چند روز هنوز این امکان فراهم نشده و بلاتکلیفی یکماهه کارگران ادامه دارد”.

این کارگر معترض در پایان گفت: “از مسئولان بالادستی ازجمله استانداری می‌خواهیم که صدای ما کارگران «تولی‌پرس» و «بسته‌بندی البرز» را بشنوند و برای مشکلات ما چاره‌ای بیندیشند”.

تجمع دانشجویان دانشگاه علم و صنعت علم و صنعت

انصاف نیوز، جمعی از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت روز یکشنبه ۱۰ تیرماه در اعتراض به صدور احکام قضایی برای دانشجویان در دیماه سال گذشته، تجمع کردند.

در بیانیه‌ای که به امضای دانشجویان تجمع کننده رسید، خواستار لغو تمامی احکام قضایی صادره برای دانشجویان، آزادی تمامی دانشجویان بازداشتی، پایان دادن به آنچه پروژه‌ی امنیتی سازی دانشگاه خواندند و امکان ادامه‌ی تحصیل برای دانشجویان ستاره‌دار سابق و دانشجویانی شدند که به تازگی برای آنان حکم قضایی صادر شده است.

تجمع کارگران شرکت پلی‌اکریل اصفهان

به گزارش ایلنا، صبح امروز (یازدهم تیرماه) جمعی از کارگران شرکت پلی‌اکریل اصفهان در اعتراض به وضعیت موجود، دست به تجمع صنفی زدند.

این کارگران که در بخش‌های مختلف کارخانه مشغول به کارند، می‌گویند: “بحران مواد اولیه همچنان ادامه دارد و به جز در بخش‌های محدودی، در بقیه قسمت‌ها، تولید متوقف است”.

کارگران پلی‌اکریل از عدم پرداخت معوقات مزدی خود نیز انتقاد دارند و می‌گویند: “علاوه بر مطالبات پرداخت نشده سال جاری (بخشی از دستمزد فروردین و اردیبهشت و تمام دستمزد خرداد) از سال قبل نیز معوقات مزدی داریم که هنوز نقدینگی برای پرداخت این مطالبات تامین نشده‌است”.

یکی از کارگران پلی‌اکریل می‌گوید: “هیات اجرایی دولت که بیش از یک سال است در کارخانه مستقر شده، نتوانسته مشکل مواد اولیه را حل کند و کارخانه را به‌طور کامل راه‌اندازی نماید. کارگران در حال حاضر نگران شرایط هستند و واهمه دارند که خدای ناکرده پلی‌اکریل به سرنوشت چیت ری و کارخانه‌های نساجی دیگری که کاملاً تعطیل شدند، دچار شود”.

شرکت پلی‌اکریل اصفهان تیرماه سال گذشته به‌طور موقت تولید را متوقف و کارگران را به بیمه بیکاری معرفی کرد؛ کارگران فروردین ۹۷ به سر کار بازگشتند اما به نظر می‌رسد وقفه چند ماهه نتوانسته است مشکلات این قطب نساجی کشور را حل کند.

اعتصاب و تجمع کارکنان شرکت ملی حفاری

به گزارش ایلنا، جمعی از کارکنان شرکت شرکت ملی حفاری روز یکشنبه ۱۰ تیر دست از کار کشیدند و مقابل مجموعه اداری این شرکت تجمع کردند. این کارگران می‌گویند که با گذشت ۱۰ روز از آغاز تیرماه، هنوز دستمزد خرداد خود را دریافت نکرده‌اند.

مسئولان وزارت نفت تاخیر در پرداخت دستمزد کارکنان شرکت شرکت ملی حفاری را تائید و کمبود اعتبار را دلیل این مسئله اعلام کرده‌اند.

خبرگزاری دولت جمهوری اسلامی، ایرنا، تعویق مکرر حقوق و دستمزد ماهیانه و پرداخت نشدن حقوق خرداد و تعویق ۱۲ ماهه نفت کارت را علت اعتراض کارکنان شرکت ملی حفاری گزارش کرد.

مدیر امور مالی این شرکت گفته که حقوق کارکنانی که به صورت مستقیم با شرکت شرکت ملی حفاری قرارداد دارند پرداخت و حقوق کارکنان پیمانی هم «به صورت عمده به حساب بانکی پیمانکاران واریز شده است».

اعتصاب و تجمع رانندگان اتوبوس درون شهری اصفهان

به گزارش زمانه، روز گذشته رانندگان اتوبوس درون شهری اصفهان در اعتراض به عدم تحقق وعده‌ شهرداری و استانداری اصفهان مبنی بر پرداخت حق بیمه معوق رانندگان مقابل شهرداری اصفهان تجمع کردند.

این تجمع به فراخوان شورای کارگری اتوبوسرانی اصفهان برگزار شد. رانندگان اتوبوسرانی اصفهان زمستان سال گذشته نیز اعتصاب کردند. مرتضی مشهدی رئیس شورای کارگری اتوبوسرانی اصفهان دی سال گذشته گفته بود: به دلیل عدم پرداخت حق بیمه از سوی کارفرما، تامین اجتماعی دفترچه درمانی کارگران را تمدید اعتبار نمی‌کند.

مسئولان دولتی اصفهان همزمان با این اعتراض‌ها وعده کردند که با تامین اعتبار بدهی شرکت اتوبوسرانی به تامین اجتماعی را تسویه کنند.

با گذشت سه ماه از سال ۹۷ اما رانندگان اتوبوس‌های دورن شهری اصفهان همچنان برای تمدید دفترچه‌های بیمه با مشکل روبرو هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید