خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  آلودگی آب شرب، علت مسمومیت ۱۰۱ نفر از روستاییان لوداب بویراحمد

آلودگی آب شرب، علت مسمومیت ۱۰۱ نفر از روستاییان لوداب بویراحمد

خبرگزاری هرانا – رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت که آلوده بودن یکی از مخازن دخیره آب روستاهای بخش لوداب بویراحمد ۱۰۱ نفر را راهی مراکز درمانی کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد، به گفته‌ی اورنگ ایلامی رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، به علت آلوده بودن یکی از مخازن ذخیره آب روستاهای بخش لوداب بویراحمد ۱۰۱ نفر راهی مراکز درمانی شدند.

اورنگ ایلامی در این خصوص گفت: “به همت تیم سلامت مرکز بهداشتی درمانی لوداب و دانشگاه علوم پزشکی استان طغیان بیماری روده‌ای بخش لوداب شهرستان بویراحمد کنترل شد”.

وی عنوان کرد: “به دلیل آلودگی یکی از مخازن آب در بخش لوداب شاهد فراوانی عفونت‌های دستگاه گوارش به صورت اسهال و استفراغ بودیم که تیم سلامت دانشگاه علوم پزشکی استان با تدبیر و اقدامات لازم توانست این بیماری را کنترل کند.”

وی حفظ سلامت و بازگرداندن سلامتی افراد بیمار را وظیفه دانشگاه علوم پزشکی دانست و گفت: “به دلیل آلودگی مخزن آب و طغیان بیماری در این منطقه تیم سلامت استان همراه با متخصصان عفونی و همچنین پزشکان مربوطه به منطقه اعزام، نمونه‌های علمی انجام و برای انجام آزماش‌های فوق تخصصی تعدادی از نمونه‌ها نیز به تهران ارسال شدند”.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به اینکه با اعلام نتایج نمونه‌های آزمایش شده، نوع میکروب مشخص و بلافاصله تیم درمانی اقدامات درمانی لازم را آغاز و تاکنون تا حدود زیادی این بیماری کنترل شد، ادامه داد: “۱۰۱ نفر از مردم منطقه دچار این بیماری شدند که خوشبختانه هم‌اکنون عامل بیماری شناخته شده و تحت کنترل است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید