خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۱۰ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

مرگ و مصدومیت ۱۰ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۳ کارگر کشته و ۷ کارگر مصدوم شدند. ایران درزمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، مورخ ۹ تیر ۱۳۹۷، انفجار کوره یک واحد صنعتی در جوزدان از توابع شهرستان نجف آباد بامداد شنبه به مصدومیت هفت کارگر منجر شد.

«غفور راستین» مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان در این رابطه گفت: “حادثه ساعت چهار و ۳۲ دقیقه بامداد شنبه (۹ تیرماه) رخ داد و طی آن هفت نفر از افراد حاضر در محل مصدوم شدند.

وی افزود: “این مصدومان که بین سنین ۳۰ تا ۴۰ سال بودند پس از مداوای اولیه، به بیمارستان های فاطمه الزهرا (س) و منتظری نجف آباد منتقل شدند”.

علت وقوع این حادثه هنوز مشخص نشده است.

مرگ یک کارگر بر اثر سقوط از بالابر در تبریز

به گزارش ایلنا، مورخ ۱۰ تیر ۱۳۹۷، سخنگوی اورژانس آذربایجان‌شرقی گفت: “سقوط بالابر در یک ساختمان نیمه‌کاره منجر به مرگ یک کارگر ۳۲ ساله شد”.

«وحید شادی‌نیا» اظهار داشت: “صبح امروز (۱۰ تیر) با دریافت گزارش حادثه در ساختمان نیمه‌کاره در شهرک باغمیشه خیابان فرشته شمالی سریعاً عوامل اورژانس عازم محل حادثه شدند”.

وی افزود: “کارگر ۳۲ ساله براثر سقوط بالابر و به دلیل شدن جراحات جان خود را از دست داد. مرگ وی توسط عوامل اورژانس حاضر در صحنه تائید شد”.

مرگ دو کارگر بر اثر سقوط از بالابر جرثقیل در تهران

به گزارش سازمان آتش نشانی تهران، مورخ ۱۰ تیر ۱۳۹۷، روز گذشته (۹ تیرماه) سقوط بالابر جرثقیل توسط مسئولان پروژه در حال ساخت به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که با هماهنگی ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه ۱۰۹ و گروه امداد و نجات این سازمان به محل حادثه واقع در بزرگراه شهید فهمیده به سمت غرب، پشت پمپ بنزین وردآورد، خیابان زحمت‌کش اعزام شدند.

مولا کشاورز رئیس ایستگاه ۱۰۹ آتش‌نشانی تهران در این خصوص گفت: “دو کارگر فنی در یک پروژه بزرگ ساختمانی سرگرم نصب سازه جرثقیل ثابت تاورکرین ویژه انتقال مصالح ساختمانی درطبقات مختلف ساختمان در حال ساخت بودند که ناگهان بالابر این جرثقیل ثابت، به دلیل نامشخصی به پائین سقوط کرد.

پس از انجام معاینات اولیه توسط امدادگران اورژانس حاضر در محل مشخص شد که این دو کارگر حدوداً سی ساله، در همان لحظات اولیه حادثه سقوط جان خود را از دست داده بودند.

آتش‌نشانان پس از ایمن‌سازی محل و ارائه تذکرات ایمنی به مسئولان پروژه، محل حادثه را برای بررسی و انجام تحقیقات اولیه برای تعیین علل وقوع این حادثه مرگبار و همچنین اقدامات لازم برای انتقال اجساد این دو متوفی به پزشکی قانونی، تحویل عوامل انتظامی دادند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید