خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۹ تیر ۱۳۹۷, 23rd of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۴/۰۹ ساعت ۲۱:۵۸:۳۱

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز، جمعی از کارگران دو کارخانه تولی پرس و بسته‌بندی البرز و جمعی از شهروندان آبادان در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، جمعی از کارگران دو کارخانه «تولی پرس » و«بسته‌بندی البرز» در اعتراض به آنچه بلاتکلیفی در وضعیت شغلی خود و کارخانه می‌خوانند، مقابل ساختمان اداره کار و فرمانداری شهرک صنعتی البرز تجمع کردند.

گروهی از کارگران دو کارخانه «تولی پرس» و «بسته‌بندی البرز» واقع در شهرک صنعتی البرز در اعتراض به آنچه بی‌توجهی کارفرما به وضعیت شغلی خود و کارخانه می‌خوانند، صبح امروز (۹ تیر ماه) ابتدا مقابل ساختمان اداره کار و بعد مقابل فرمانداری شهرستان البرز دست به اعتراض صنفی زدند.

طبق ادعای کارگران؛ با افزایش مشکلات این دو کارخانه، کارفرما از روز نهم خرداد ماه با اعلام تعطیلی موقت کارخانه، حدود ۵۰۰ کارگر این دو واحد تولیدی را به مرخصی اجباری فرستاده است.

این کارگران که نگران امنیت شغلی خود هستند؛ همچنین مدعی‌اند: “کارفرمای مشترک طبق اطلاع قبلی قصد دارد همانند سال گذشته با تعطیلی کارخانه از مزایای شغلی آنها کسر کند”.

به گفته کارگران معترض «تولی پرس » و «بسته‌بندی البرز»؛ یکی دیگر از مشکلات این دو واحد تولیدی فشار یکی از طلبکاران مالی شرکت بابت وصول بدهی مالی خود است به‌طوری‌که اخیرا با حکم قانونی قصد توقیف اموال کارخانه را داشته است.

آنها گفتند: “در آخرین پیگیری‌هایی که برای حل مشکلات کارخانه با کارفرما انجام دادیم هیچ پاسخ قاطعی ازسوی کارفرما برای مشخص شدن وضعیت شغلی‌مان نشنیدیم به همین دلیل ناچار شدیم برای احقاق حقوق از دست رفته‌مان تجمع کنیم”.

این کارگران گفتند: “با اجتماع صبح امروز مقابل ساختمان اداره کار هیچ پاسخی دریافت نکردیم به همین دلیل کارگران معترض تصمیم گرفتند مطالبات صنفی خود را با انتقال اجتماع خود به فرمانداری شهرستان البرز پیگیری کنند”.

شهروندان آبادانی خواستار رسیدگی به وضعیت آب شربشان شدند/ ویدئو

به گزارش ایرنا، جمعی از شهروندان آبادان روز شنبه با ابراز نارضایتی از آب شرب این شهر اقدام به راهپیمایی در سطح شهر کردند و خواستار رسیدگی مسوولین به حل مشکل آب شرب شدند.

شهروندان آبادانی در حالی که پلاکارد هایی با عنوان ‘آبادان آب ندارد ‘آب شیرین حق مسلم ما است ‘ اگر آب قطع بشه آبادان قیامت میشه’ و… از مقابل اداره آب و فاضلاب این شهر به سمت مرکز شهر خیابان یک احمد آباد اقدام به راهپیمایی کردند.

در این راهپیمایی با سردادن شعارهائی نارضایتی خود را نسبت به عملکرد مسئولین این شهر نشان داده و خواستار رسیدگی هرچه سریعتر به وضعیت آب آبادان شدند.

بر این اساس تجمع و راهپیمایی شهروندان آبادانی تا زمان مخابره خبر ادامه دارد.

شهروندان آبادان و خرمشهر در چند هفته گذشته به دلیل شوری بیش از حد آب رودخانه بهمنشیر که منبع اصلی تامین آب برای شبکه آبرسانی آبادان و خرمشهر است، با مشکلات زیادی روبه رو شده اند.

استاندار خوزستان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از برطرف شدن مشکل شوری آب شهرستانهای خرمشهر و آبادان خبر داد و گفت: “خط انتقال آب شرب شهرستانهای یاد شده سه روز پیش با ترکیدگی مواجه شد که با تلاش شبانه روزی متخصصین ترمیم و تعویض شد”.

غلامرضا شریعتی در عین حال گفت: “خط دوم طرح غدیر تا ۱۵ تیرماه افتتاح می شود که با افتتاح آن میزان سختی آب شهرستانهای آبادان و خرمشهر به زیر سه هزار میکروموس بر متر مکعب خواهد رسید”.

 

 

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید