خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  انتقاد امام جمعه اهل سنت آزادشهر نسبت به بازداشت عبدالله بزرگ‌زاده

انتقاد امام جمعه اهل سنت آزادشهر نسبت به بازداشت عبدالله بزرگ‌زاده

خبرگزاری هرانا – مولوی محمد حسین گرگیج در خطبه‌های نماز جمعه روز گذشته با اشاره به پرونده تجاوز به دختران ایرانشهر و بازداشت عبدالله بزرگ‌زاده بیان داشت که مسئولان قضایی این گونه مسایل را باید دقیق ریشه یابی کنند تا مجرمان اصلی بازداشت شوند و نباید افرادی از روی توهمات بازداشت و زندانی شوند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، مولوی محمد حسین گرگیج امام جمعه اهل سنت آزاد شهر در خطبه های نماز جمعه ۸ تیر ۹۷ بار دیگر از “مواضع مولوی محمد طیب امام جمعه اهل سنت ایرانشهر” دفاع کرد و گفت: “مردم ایرانشهر به خاطر حیا و عفت مسئله تجاوز را علنی نمی کنند و از شکایت صرف نظر کرده اند اما این موضوع برای همه عیان شده که چنین اتفاقی رخ داده است، امام جمعه ایرانشهر که صدای مردم است این موضوع را فاش ساخته که ما موظفیم از وی حمایت کنیم”.

مدیر دارالعلوم فاروقیه گالیکش ضمن تاکید بر شفاف سازی حادثه ایرانشهر تصریح کرد: “مسئولان قضایی این گونه مسائل را باید دقیق ریشه یابی کنند تا مجرمان اصلی دستگیر شوند و نباید افرادی از روی توهمات دستگیر و زندانی شوند و آنان را وابسته به گروه های معاند و خارج از کشور بدانند و بر علیه شان پرونده سازی کنند، اگر عکس یک شخص مجرم در گوشی یک شهروند باشد نباید برای وی پرونده سازی کرد”.

عالم سرشناس اهل سنت کشور خطاب به مسئولان گفت: “خواسته ما از مسئولان این است که به طور دقیق حادثه ایرانشهر را بررسی کنند تا از نزاع های طایفه ای و نا امنی در منطقه جلوگیری شود، همان طور که پیش از این گفتم بنده حمایت خود را از مولوی طیب اعلان می دارم و تمامی ارگان ها می بایست این مسئله را به درستی پیگیری و مدیریت کنند”.

گفتنی است، عبدالله بزرگزاده در هنگام بازداشت یک فایل صوتی مکالمه با ماموران بازداشت کننده که بر سر وی داد می‌کشیدند منتشر کرد.

هرانا پیشتر گزارش کرده بود، این شهروند روز چهارشنبه ۳۰ خردادماه به بازداشتگاه اطلاعات سپاه زاهدان منتقل شد.

تجمع روز یکشنبه در پی فراخوان هایی در شبکه های مجازی برای پرسشگری از فرماندار و مسئولان شهر ایرانشهر در خصوص ناامنی های اخیر این شهر برگزار شد.

مولوی طیب ملازهی امام جمعه ایرانشهر از وجود یک باند تبهکار پرده برداشت که تاکنون به ۴۱ زن تجاوز به عنف کرده‌اند.

لازم به ذکر است که طی ماه‌های اخیر مسئله‌ی تجاوز در ایران سیر صعودی داشته است.

در آخرین مورد هرانا گزارش کرده بود، سلمان خدادادی نماینده مردم ملکان که اکنون ریاست کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی را بر عهده دارد و پیش‌تر نیز دارای سوابقی از جمله تجاوز و آزار جنسی بوده است، به تازگی از سوی تعداد دیگری از دختران به تجاوز، آزار جنسی و سواستفاده از موقعیت خود متهم شده است.

ایرانشهر یکی از شهرهای استان سیستان و بلوچستان ایران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید