خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  تداوم بازداشت و بی خبری از عبدالله بزرگ زاده

تداوم بازداشت و بی خبری از عبدالله بزرگ زاده

خبرگزاری هرانا – عبدالله بزرگ‌زاده، فعال مدنی که روز یکشنبه ۲۷ خردادماه پس از تجمع مقابل فرمانداری شهر ایرانشهر بازداشت شده بود، با گذشت ۱۰ روز کماکان در بازداشت به سر می‌برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، عبدالله بزرگزاده در تاریخ ۲۷ خرداد در حاشیه تجمع حمایت از دختران ایرانشهر بازداشت شد.

شاهدان عینی گفتند: “چهار نفر لباس شخصی وی را به زور سوار خودرو سفید رنگ شخصی کرده اند”.

عبدالله بزرگزاده در هنگام بازداشت یک فایل صوتی مکالمه با ماموران بازداشت کننده که بر سر وی داد می‌کشیدند منتشر کرد.

وی از ماموران لباس شخصی می‌خواهد “خود را معرفی کنند” و از آنها برگه قضایی بازداشت می‌خواهد، اما ماموران با پرخاش می‌گویند: “خواهی دید.”

حمیدی رئیس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان بازداشت عبدالله بزرگ زاده را مرتبط با “برادر وی” حبیب الله سربازی مدیر سازمان سهاب دانسته است.

خانواده نامبرده می‌گویند: “فردی او را در راهرو دادگاه بدوی دیده و گفته که در بازداشتگاه شکنجه شده و کمرش به شدت درد می‌کند”.

تجمع روز یکشنبه پس از آن شکل گرفت که مولوی طیب ملازهی امام جمعه اهل سنت ایرانشهر از وجود یک باند تجاوزکار دارای”زر و زور” که به ۴۱ دختر تجاوز کرده‌اند خبر داد.

تجمع کنندگان با شعار “ماموران انتظامی حمایت حمایت” در مقابل فرمانداری ایرانشهر و داروخانه پاستور که یکی از متهمان منسوب به این داروخانه بوده تجمع کردند.

هرانا پیشتر گزارش کرده بود، این شهروند روز چهارشنبه ۳۰ خردادماه به بازداشتگاه اطلاعات سپاه زاهدان منتقل شد.

تجمع روز یکشنبه در پی فراخوان هایی در شبکه های مجازی برای پرسشگری از فرماندار و مسئولان شهر ایرانشهر در خصوص ناامنی های اخیر این شهر برگزار شد.

مولوی طیب ملازهی امام جمعه ایرانشهر از وجود یک باند تبهکار پرده برداشت که تاکنون به ۴۱ زن تجاوز به عنف کرده‌اند.

لازم به ذکر است که طی ماه‌های اخیر مسئله‌ی تجاوز در ایران سیر صعودی داشته است.

در آخرین مورد هرانا گزارش کرده بود، سلمان خدادادی نماینده مردم ملکان که اکنون ریاست کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی را بر عهده دارد و پیش‌تر نیز دارای سوابقی از جمله تجاوز و آزار جنسی بوده است، به تازگی از سوی تعداد دیگری از دختران به تجاوز، آزار جنسی و سواستفاده از موقعیت خود متهم شده است.

ایرانشهر یکی از شهرهای استان سیستان و بلوچستان ایران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید