خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷, 25th of July 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۴/۰۳ ساعت ۱۴:۴۰:۰۴

    خانه  > اندیشه و بیان, زندانیان  >  آزادی یک تن در جوانرود همزمان با ادامه‌ی بازداشت یک شهروند در ارومیه

آزادی یک تن در جوانرود همزمان با ادامه‌ی بازداشت یک شهروند در ارومیه

خبرگزاری هرانا – یک شهروند بازداشتی در شهرستان جوانرود استان کرمانشاه پس از یک ماه با تودیع وثیقه آزاد شد. همزمان از ارومیه گزارش شده که شهروند دیگری  با گذشت دو ماه از زمان بازداشت همچنان تحت بازجویی به سر می‌برد. اتهام مطروحه علیه این افراد «همکاری با احزاب کرد مخالف نظام» بوده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷، «عثمان جلالی» از اهالی شهرستان جوانرود پس از گذشت یک ماه بازجویی با تودیع وثیقه تا هنگام برگزاری جلسه‌ی دادگاه آزاد شد.

وی که چند سال پیش، به مدت چند ماه عضو یکی از احزاب کرد مخالف نظام بوده و براساس گفته‌ی خانواده‌اش پس از بازگشت به زادگاهش هیچگونه فعالیت سیاسی نداشته، روز دوشنبه ۳۱ اردیبهشت از سوی نیروهای امنیتی به اتهام «همکاری با احزاب کرد مخالف نظام» بازداشت شده بود.

عصمت سلحشور

همزمان با گذشت دو ماه، «عصمت سلحشور» فرزند خورشید از اهالی روستای فلکان از توابع منطقه‌ی مرگور ارومیه همچنان تحت بازجویی به سر می‌برد.

وی روز سه‌شنبه ۴ اردیبهشت توسط حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران در شهرستان ارومیه بازداشت و به بازداشتگاه‌های امنیتی سپاه منتقل شد.

اتهام مطروحه علیه او «همکاری با احزاب کرد مخالف نظام» است.

بر اساس داده های ۲۹۴۵ گزارش ثبت شده در مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سالی که گذشت (اول فروردین ۱۳۹۶  تا ۲۷ اسفند ۱۳۹۶) بازداشت ۶۸۸۳ شهروند در ایران مبنای عقیدتی یا سیاسی داشت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید