خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  صدور ۳ حکم اعدام در ۲ پرونده جداگانه

صدور ۳ حکم اعدام در ۲ پرونده جداگانه

خبرگزاری هرانا – رئیس‌کل دادگستری استان گلستان گفت که حکم اعدام برای متهم به قتل “سلاله” دختر بچه آق‌قلایی در کمتر از ۲ ماه صادر شد. سلاله، دختر ۵ ساله آق قلایی ششم اردیبهشت ماه امسال مفقود شده بود که خانواده وی پس از چند ساعت موضوع را به کلانتری اطلاع دادند و اعلام کردند به فردی که سابقه‌دار بوده، مظنون هستند، با دستور بازپرس، پلیس اقدام به دستگیری فرد مظنون کرد و متهم پس از مواجه با ادله و مستندات به قتلی که انجام داده بود، اعتراف کرد. بنا بر خبری دیگر، یک زن و مرد به اتهام “مشارکت در قتل” توسط شعبه چهارم دادگاه کیفری تهران به اعدام محکوم کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم مورخ ۳۰ خردادماه ۱۳۹۷، رئیس‌کل دادگستری استان گلستان گفت که حکم اعدام برای متهم به قتل “سلاله” دختر بچه آق‌قلایی در کمتر از ۲ ماه صادر شد.

“سلاله” دختر بچه آق‌قلایی

هادی هاشمیان ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به صدور حکم اعدام برای متهم به قتل سلاله، اظهار داشت: “اردیبهشت ماه امسال سلاله، دختربچه ۵ ساله آق قلایی چند ساعت پس از ربوده شدن به قتل رسیده بود که بلافاصله دادستانی این شهرستان مامور رسیدگی به این پرونده شد”.

وی افزود: “با تکمیل تحقیقات و جمع آوری اطلاعات و اقرار متهم، کیفرخواست برای این پرونده صادر و به شعبه یک کیفری استان ارجاع شد”.

رئیس کل دادگستری استان گلستان ادامه داد: “برای رسیدگی به این پرونده دستور ویژه داده بودیم و پس از بررسی مستندات و اقرار دوباره متهم به آدم ربایی و قتل سلاله، رأی صادر شده است”.

وی با اشاره به صدور حکم در کمتر از ۲ ماه برای پرونده قتل سلاله، بیان داشت: “در پی درخواست خانواده این کودک، حکم اعدام برای متهم صادر و برای جرم دیگر وی که آدم ربایی بوده است، قاضی به ۱۵ سال حبس حکم داده است”.

هاشمیان گفت: “در صورت عدم اعتراض طرفین به رای صادره، حکم دادگاه برای اجرا به واحد اجرای احکام فرستاده می شود در غیر این صورت پرونده برای رسیدگی به اعتراض طرفین به دیوان عالی کشور فرستاده خواهد شد”.

وی درباره صدور ۲ مجازات برای این پرونده اظهارداشت: “قاضی باید در هر ۲ زمینه اظهارنظر کند تا صورت رد یک مجازات، مجازات دیگر به قوت خود باقی بماند”.

سلاله، دختر ۵ ساله آق قلایی ششم اردیبهشت ماه امسال مفقود شده بود که خانواده وی پس از چند ساعت موضوع را به کلانتری اطلاع دادند و اعلام کردند به فردی که سابقه‌دار بوده، مظنون هستند.

با دستور بازپرس، پلیس اقدام به دستگیری فرد مظنون کرد و متهم پس از مواجه با ادله و مستندات به جنایتی که انجام داده بود، اعتراف کرد.

صدور حکم اعدام برای ۲ متهم

به گزارش ایران مورخ ۲۹ خردادماه ۱۳۹۷، یک زن وقتی فهمید مادرشوهر به رازش پی برده است با همدستی یک مرد، پیرزن را با طرح نقشه‌ای به قتل رساندند و جسدش را داخل یک چاه انداختند.

این زن و مرد در شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران محاکمه و هر دو به اتهام مشارکت در قتل به اعدام محکوم شدند.

ماجرا در سال ۸۹ با ناپدید شدن مادرشوهر ۶۵ ساله در قزوین آغاز شد و کارآگاهان که سرگرم تحقیق بودند به عروس این زن سالخورده ظنین شدند و به بازجویی از او پرداختند.

این زن جوان که ابتدا از سرنوشت مادرشوهرش اظهار بی‌اطلاعی می‌کرد، وقتی پی برد پلیس به پیامک‌هایش دست یافته و راز رابطه او با «ناصر» ۳۶ ساله، بر ملاشده است در بازجویی‌ها لب به اعتراف گشود و راز قتل را فاش کرد.

این زن از زندان به شعبه چهارم دادگاه کیفری منتقل شد و در شرح ماجرا به قضات دادگاه گفت: “چند وقتی بود که با مردی به‌نام ناصر رابطه پنهانی داشتم. یک روز که این مرد به خانه ما آمده بود مادر شوهرم متوجه ماجرا شد و من که به شدت ترسیده بودم موضوع را با ناصر در میان گذاشتم. با همدستی او نقشه قتل مادرشوهرم را کشیدیم. به این ترتیب که ابتدا مادر شوهرم را به بیرون از خانه کشاندیم و او را به بیابانی در منطقه مرزداران تهران بردیم و خفه‌اش کردیم و بعد هم جسدش را داخل یک چاه انداختیم. البته من او را نکشتم بلکه ناصر مرتکب قتل شد”.

بعد ناصر در برابر قضات دادگاه ایستاد و گفت: “من رابطه با «مریم» را قبول دارم اما نقشه قتل مادر شوهرش را خود او کشید و پیرزن را خفه کرد و من فقط جسد را داخل چاه انداختم”.

قاضی عبداللهی و قاضی واعظی پس از مشورت با یکدیگر این زن و مرد را به اتهام مشارکت در قتل به اعدام محکوم کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید