خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  حبس زدایی؛ متهم به تبلیغ کالای ایرانی در پیام‌رسان‌های “سروش و ایتا” محکوم شد

حبس زدایی؛ متهم به تبلیغ کالای ایرانی در پیام‌رسان‌های “سروش و ایتا” محکوم شد

خبرگزاری هرانا – رئیس شعبه ۱۰۲ کیفری شهرستات عنبرآباد گفت که شهروند متخلف این شهرستان که اقدام به توهین لفظی به مامور دولت حین انجام وظیفه کرده بود به جای مجازات حبس تعزیری به تبلیغ حمایت از کالای ایرانی زیر نظر اتاق اصناف و فعالیت در پیام‌رسان‌های داخلی “سروش و ایتا” محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، محمد فرجام طاهری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: “رویکرد قانون گذار در مقام تقویت کارایی بعضی از مجازات ها بر آن است تا سیاست خود را در انتخاب نوع مجازات تغییر دهد”.

وی ادامه داد: “حذف برخی از مجازات های غیر سودمند و تغییر شیوه اجرای برخی دیگر از مجازات ها از این تغییر رویکرد حکایت دارد”.

فرجام طاهری تصریح کرد: ناکارآمدی اثر اصلاحی مجازات حبس بر محکومان و افزون بودن عیوب حبس های کوتاه مدت و تولید آسیب های اجتماعی دیگر برای افراد زندانی و خانواده آن ها سبب شده تا حکم کیفری در زمان تعیین مجازات در جرائم خرد و کم اهمیت مجازات های جایگزین حبس و صدور حبس تعلیقی را بیش از پیش مدنظر قرار دهد.

وی بیان کرد: “برهم زنندگان نظم عمومی و مرتکبان جرائم علیه امنیت عمومی با آرای قانونی قاطع مواجه خواهند شد”.

گفتنی است با تصویب قانون مجازات اسلامی جدید در فصل نهم آن به مجازات‌های جایگزین اشاره شده است. بر اساس این قانون قضات می‌توانند با توجه به شرایط متهم و داشتن برخی شروط از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند؛ به عنوان مثال یکی از شروط اجرای این قانون رضایت داشتن فرد محکوم است.

شهرستان عنبرآباد یکی از هفت شهرستان جنوبی استان کرمان و در فاصله ۲۶۰ کیلومتری مرکز کرمان واقع شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید