خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷, 25th of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۳/۲۹ ساعت ۰:۵۳:۱۷

    خانه  > کارگران  >  مرگ ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

مرگ ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا – امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۲ کارگر کشته شدند. ایران درزمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، مورخ ۲۸ خرداد ۱۳۹۷، روح‌الله کارگر بیست و پنج ساله از تبعه افغانستان صبح امروز ۲۸ خردادماه در شهرستان گراشِ استان فارس جان خود را از دست داد.

وی به علت سقوط از ساختمان در حالِ ساخت جان سپرد. او که تنها در ساختمانی در بلوار امام حسین، پشت مدرسه شاهد، کار می‌کرده، با سر از طبقه‌ی سوم به زیرزمین ساختمان سقوط کرده بود.

ناصر دلخوش، مسئول آموزش اورژانس ۱۱۵ گراش، درباره این حادثه می‌گوید: “ساعت ۹ و ۴۶ دقیقه صبح امروز با اورژانس تماس گرفته شد و حادثه گزارش شد. ما تخمین زدیم که سقوط حدود یک ساعت قبل از این اتفاق افتاده است، ولی چون این کارگر تنها کار می‌کرده، کسی خبردار نشده است. وقتی ما به سر صحنه‌ی حادثه رسیدیم، دیگر هیچ علائم حیاتی در این فرد دیده نمی‌شد. کسی از افراد این محله، اطلاعی از نام فامیل و مشخصات دیگر روح‌الله نداشت، و سن او را نیز تخمین زده است”.

دلخوش می‌گوید: “این کارگر از ارتفاع ۱۵ متری، یعنی از طبقه‌ی سوم به زیرزمین نیمه‌تمام ساختمان سقوط کرده است، و احتمالا درجا جان سپرده است. پلیس برای تنظیم صورتجلسه آمده است، و جسد تحویل عوامل اورژانس شده است”.

سقوط مرگبار یک کارگر از ساختمان ۱۳ طبقه

به گزارش ایلنا، مورخ ۲۸ خرداد ۱۳۹۷، یک کارگر ساختمانی در اثر سقوط از ارتفاع طبقه ۱۳ ساختمانی در حال ساخت در خیابان جهان پناه اراک جان باخت.

کارگر حادثه دیده حدودا ۳۰ سال سن داشته است که به دلیلی نامشخصی از طبقه ۱۳ سقوط می‌کند و در نتیجه بر اثر شدت جراحات وارده در همان لحظات اولیه جان خود را از دست می‌دهد.

علت حادثه در دست بررسی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید